Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

XRP roste jako z vody! Držitelé získají Spark airdrop a Ripple rozjíždí spojení s CBDC

Kryptoměna XRP se za poslední týden zvedla o 70 % a dostala se tak zpět na třetí místo dle tržní kapitalizace, před Tether (USDT). Jedním z důvodů prudkého růstu je očekávaný airdrop utility tokenů Spark.

Hodleři XRP se musí zaregistrovat pro Spark airdrop

Zatímco některé kryptoburzy oznámily podporu nadcházejícího airdropu, hodleři držící vlastní privátní klíče se také mohou podílet. Airdrop společnosti Flare Networks proběhne na základě snapshotu 12. prosince a držitelé XRP získají tokeny Spark v poměru 1:1. Jestliže vlastníte XRP, musíte pro získání Spark tokenů provést registraci pomocí nástoje ZDE.

Proces registrace k airdropu spočívá ve vyplnění jednotlivých kroků, zadání své ERC-20 ethereové adresy, na kterou obdržíte Spark a spárování této adresy s vaším XRP účtem. Flare uvádí, že používá Ethereum Virtual Machine k vytváření smark kontraktů a Flare adresy, které jsou kompatibilní s ethereovou sítí. Následující infografika zobrazuje jednotlivé kroky pro registraci k airdropu s držením kryptoměny XRP v peněžence Ledger.

Jak získat Spark tokeny (zdroj: Stedas)

Ripple chce zapojit XRP do světa CBDC

Generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse nedávno uvedl, že centrální banky mohou uvažovat o použití XRP ledgeru k vydávání stablecoinů. Řekl také, že XRP lze použít jako překlenovací aktivum k výměně digitálních forem fiat měn. Společnost za tímto účelem hledá

vhodného vedoucího pracovníka:

„Společnost Ripple hledá osvědčeného vůdce, který by vedl naši strategii, partnerství a projektovou práci s centrálními bankami po celém světě s počátečním zaměřením na podporu jejich iniciativ v oblasti digitální měny centrální banky (CBDC) v XRP Ledgeru.”

Ripple říká, že chce spolupracovat s rodícím se světem CBDC a poskytovat různé způsoby využití XRP pro centrální banky.

TIP: Bitcoin od halvingu více než zdvojnásobil cenu; Hvězda Game of Thrones kupuje BTC; První penzijní plán s BTC v USA: Příběhy týdne

Závěr

Kryptoměna XRP v posledních dnech roste jako z vody. Jedním z důvodů je zřejmě očekávaný airdrop Spark tokenů na základě snapshotu, který proběhne 12. prosince tohoto roku. Společnost Flare Networks, stojící za těmito tokeny, hodlá pro kryptoměnu XRP přinést smart kontrakty. Ripple pak usiluje o spolupráci s centrálními bankami, které by třetí největší kryptoměnu mohly využít ve svých CBDC projektech.

Počet bitcoinových uzlů (BTC full node) je na historickém maximu po nedávné aktualizaci Bitcoin Core zahrnující Taproot

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *