Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Grayscale může přidat Chainlink; Hodleři XRP dostanou další airdrop; CoinGecko Report ukazuje na růst DeFi sektoru: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají kryptoměn Chainlink (LINK), XRP a podíváme se také na report vydaný společností CoinGecko, který mimo jiné poukazuje na rozvoj DeFi.

Grayscale může přidat Chainlink

Tajemné přihlášky s použitím názvu Grayscale naznačují možný vznik fondu Chainlink (LINK). Dnes byla zveřejněna zpráva, že někdo v prosinci založil Grayscale Chainlink Trust. Společnost však zatím nepotvrdila, zda se skutečně chystá vytvořit nové fondy pro altcoiny, kde by mimo jiné figuroval LINK.

Také další coiny by se mohly dočkat větší instituciální poptávky. 18. prosince 2020 byly totiž založeny Grayscale trusty také pro:

  • Basic Attention Token (BAT),
  • Decentraland (MANA),
  • Livepeer (LPT) a
  • Tezos (XTZ).

Za přihláškami pro nové produkty údajně stojí Delaware Trust Company, což je jeden z oficiálních poskytovatelů služeb Grayscale. Nové fondy však nemusí být skutečně spuštěny a dokud to Grayscale neoznámí oficiálně, tak jde o nepotvrzené zvěsti. Několik týdnů po vzniku těchto trustů, odstoupil zakladatel a generální ředitel společnosti Grayscale Barry Silbert a byl nahrazen Michaelem Sonnensheinem, což jen zvyšuje nejistotu investorů ohledně nástupu mamutí kupní síly této investiční společnosti.

Hodleři XRP dostanou další airdrop

Druhý airdrop bude distribuován všem držitelům XRP, kteří jsou registrováni na dlouho očekávaný airdrop tokenů Spark od Flare Networks. Jak asi víte, v prosinci byl proveden snapshot a všichni zůčastnění obdrží tokeny v poměru 1.0073 Spark za každý 1 XRP v držení v době snímku. Token má přinést smat kontrakty, tedy funkce typu Ethereum, na XRP.

Nyní přichází Flare Finance, která je postavena na blockchainu Flare a navržena pro řadu DeFi funkcionalit, vč. tvorby stablecoinů, yield farming, kryptopůjčky a swapování tokenů. Ti stejní uživatelé, kteří očekávají Spark, dostanou také token DAOFlare (DFLR).

Flare Finance k tomu uvádí:

„Měsíc po spuštění hlavní sítě Flare Network [očekávané ve 2. čtvrtletí 2021], Flare Finance pořídí všechny zůstatky těch, kteří drží FLR.

7-10 dní po našem snímku budete hrdými vlastníky FLR (Spark) a DFLR (DAOFlare).

Ale počkejte, musíte jít o krok dále, abyste mohli začít komunikovat s ekosystémem Flare Finance. Posledním krokem je výměna DFLR za YFLR (YieldFlare), oficiální token ekosystému Flare Finance. Jakmile budou vyměněny, čeká na ně nekonečný potenciál.“

CoinGecko Report ukazuje na růst DeFi sektoru

Agregátor krypto dat CoinGecko vydal svou roční zprávu o kryptoměně za rok 2020, kde zdůrazňuje růst DeFi sektoru. Největší růst DeFi zaznamenalo v létě, kdy dominance DeFi rychle vzrostla z 0,9 % na 4,6 % a tržní kapitalizace se znásobila 12krát a dosáhla 19,6 miliard dolarů. Toto maximum bylo následně překonáno až na konci roku historickým maximem na 20,4 miliardách USD.

Růst DeFi sektoru (zdroj: CoinGecko)

CoinGecko dále srovnává bull market 2016 – 2017 s lety 2020 – 2021. Po porovnání grafů byl Bitcoin 1. ledna v ročním zisku 303 % oproti 130 % za rok 2016. Je zde určitá možnost udržení vysokého zhodnocení díky přílivu institucionálního přijetí, makro prostředí, které podporuje vratkou měnovou politiku, a díky lepší dostupnosti kryptoměn pro retailové i instituciální investory.

Cyklus 2016 – 2017 vs. 2020 – 2021 (zdroj: CoinGecko)

 

Závěrem: Ne Bitcoin opravdu není mrtvý, neprodělal double-spending a síť stále funguje přesně jak má!

 

Bitcoin.org neuposlechne výzvu k odstranění Bitcoin Whitepaperu! Craig Wright hrozí žalobou kvůli “autorským právům” k hlavnímu BTC dokumentu

Kryptoměna – podívejte se na crypto z jiné perspektivy

Počet bitcoinových uzlů (BTC full node) je na historickém maximu po nedávné aktualizaci Bitcoin Core zahrnující Taproot

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *