Proč cena Polkastarter (POLS) od prosince vzrostla o 500 %?

Polkastarter, POLS, defi, ido, polka

Polkastarter (POLS) je cross-chain token pool a aukční protokol postavený na blockchainu Polkadot (DOT). Slouží jako decentralizovaný startovací panel crowdfundingu pro nadcházející krypto projekty – což je taková decentralizovaná verze IEO. Řeč je tedy o kryptoměně, která patří do skupiny DeFi projektů.

3 důvody, proč Polkastarter (POLS) roste

Nativní token DeFi nástroje Polkastarter je token POLS. Slouží k úhradě poplatků, ale i k rozhodovacím procesům (governance token). Další využití je možnost poskytování likvidity, což uživatelům přináší staking odměny. Samotná platforma pak má ambice stát se hlavním decentralizovaným launch poolem – tedy platformou pro spouštění nových tokenů.

V poslední době jsme zaznamenali růst ceny některých projektů a Polkastarter patří k těm nejvýkonnějším. Kurz POLS jen od začátku prosince 2020 vzrostl až o 500 %, tedy na 5násobek. Níže vám nabídneme 3 hlavní důvody, proč jeho cena zažívá prudké zhodnocení.

Ekosystém Polkadot

Rostoucí popularita sítě Polkadot ovlivňuje také cenu POLS. Podobně jako v případě kryptoměny Kusama také spojení Polkastarter a Polkadot může lákat pozornost uživatelů a investorů. Polkadot sám o sobě výrzaně rostl a probojoval se v nedávné době dokonce na 4. místo dle tržní kapitalizace, kde vystřídal XRP. Jen od začátku ledna přitom vykázal více než 100% zhodnocení.

Zalistování na nové burzy

POLS byl až donedávna k dispozici pouze na burzách Uniswap a Poloniex. 14. ledna oznámila jeho zalistování burza Huobi, což přes noc zvýšilo objemy obchodování asi na desetinásobek. Polkastarter  by se mohl již brzy objevit také na dalších burzách, spekuluje se hlavně o OKEx. Citelný vliv na cenu pak pochopitelně může mít případné budoucí zalistování na největších a nejpoužívanějších burzách, jako jsou Coinbase a Binance.

Obrovský zájem a úspěch nabídek tokenů Polkastarter

Na růst ceny pak může mít zásadní vliv také úspěšné spouštění tokenů, přičemž většina z nich se vyprodala za několik minut, nebo dokonce za sekundy. Polkastarter nabírá na síle díky své schopnosti přilákat kapitálově náročné investory, kteří hledají příležitost získat první přístup k nejnovějším blockchainovým projektům.

Platforma je navržena za účelem umožnění cross-chain prvotních nabídek a aukcí tokenů. Od původních prvotních nabídek tokenů ICO, které vznikaly hlavně před koncem roku 2017, přes IEO (ICO na centralizované burze), je Polkastarter dalším vývojovým stupněm. Nabízí IDO, tedy počáteční nabídky tokenů na decentralizované burze. Těch zde bylo uvedeno doposud 12, přičemž vyprodat se nepodařilo pouze jeden, zatímco drtivá většina zmizela rychleji než pára nad hrncem.

Závěr

Vzestup Polkadotu, úspěšné IDO na platformě Polkastarter a zařazení POLS na nové burzy jsou hlavními faktory, které pomohly posunout hodnotu tokenu na nová maxima. Kromě toho růst určitě podpořil samotný král kryptomarketu Bitcoin, který prudce vystřelil, ale i Ethereum, které včera zasáhlo historické maximum, což vyvolalo spekulace o možném začátku altcoinové sezóny. DeFi by v ní v takovém případě mohlo hrát velkou roli.

BTC a altcoiny v korekci po kritice Janet Yellenové! Ministryně financí, kterou si zvolil Joe Biden, chce zničit kryptoměny

Bitcoin: Na bloku #666 666 byl zvěčněn citát z Bible: „Nedej se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem”

Ethereum (ETH) zasáhlo ATH z roku 2018! V páru s BTC se však vůbec nepřiblížilo “altcoinovému jaru 2017”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.