Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin: Na bloku #666 666 byl zvěčněn citát z Bible: „Nedej se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem”

Dnes byl vytěžen bitcoinový blok s pořadovým číslem 666 666. Ukázalo se, že si někdo dal záležet, aby právě tento blok s ultimátním pořadovým číslem opatřil citátem z Bible,. Ten zde nyní díky neměnitelné povaze bitcoinového blockchainu již zůstane napořád.

Zpráva z Bible na blockchainu

Neznámý uživatel Bitcoinu dnes (19. 1. 2021) 28 minut po půlnoci úspěšně provedl transakci v celkové hodnotě 0,00864200 BTC. Částku rozdělil na dvě adresy – na každou z nich tedy připadlo 432 100 satoshi. Již samotné adresy příjemců naznačují účel operace. Prvních několik znaků těchto adres totiž tvoří slova „Bůh“ a „Bible.“

Příjemci záhadné bitcoinové transakce vytěžené na bloku #666 666 obsahují slova God (Bůh) a Bible (zdroj: Blockchain.com)

Jelikož odesílatel asi pětinásobně přeplatil transakční poplatky, je zřejmé, že mu na zapsání citátu z Bible právě na bloku #666 666 velmi záleželo. Zaplatil okolo 50 dolarů.

Znění biblického citátu na bitcoinovém blockchainu

Úryvek z Bible, který si neznámý člen bitcoinové komunity vybral pro své poselství, nyní navždy zůstane zapsán na bloku s pořadovým číslem tvořeným šesti šestkami. Jak asi víte, tři šestky, někdy označované jako “číslo šelmy”, jsou v křesťanství spojovány se zlem.

Zpráva, kterou někdo uložil na blok se samými šestkami, je citátem ze šesté knihy Nového zákona – Listu Římanům.

Zní:

„Nenech se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem. – Římanům 12:21.”

 

TIP: Anthony Pompliano: Každý jednotlivec v kryptoprůmyslu podceňuje Bitcoin

Další zápisky na blockchainu

Útržek z Bible není zdaleka jedinou zajímavou zprávou, kterou někdo zapsal na blockchain BTC. Naposledy jsme vás informovali o něčem podobném začátkem prosince 2020. Když prvního prosince Bitcoin o vlásek překonal své ATH z prosince 2017, agentura Reuters o tom napsala článek. Slush Pool titulek tohoto článku zvěčnil na bitcoinovém blockchainu, čímž navázal na tradici započatou již samotným Satoshi Nakamotem.

Právě zakladatel BTC vložil úplně první zprávu na bitcoinový blockchain do Genesis bloku (první vytěžený blok / blok #0). Šlo o zprávu:

The Times 03 / Jan / 2009 Kancléř na pokraji druhé záchranné výpomoci bankám.”

Slush Pool – nejstarší bitcoinový těžební pool původem z České republiky – navázal na tradici v bloku #659 678. Zpráva zněla:

Reuters 01 / Dec / 2020 Dollar padá na americké stimulační naděje; Bitcoin dosáhl vrcholu všech dob.”

 

Kde je Jack Ma? Nejbohatší Číňan kritizoval režim, pak se bez vysvětlení odmlčel

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Majk Spirit, známý raper ze Slovenska, začal těžit Bitcoin a investoval do Etherea

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

  • Nemyslím si,že to je kvôli nejakým rečičkám tejto obstarožnej panej aj keď už vplyvnej osoby,pretože už predtým Btc nemal silu pokračovať na sever a ďalšia korekcia sa dala tušiť a možno príde.Predávať s panikou sa nevypláca a preto pokoj v mysli prajem celej kryptokomunite.Dobré časy sú na ceste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *