Majk Spirit, známý raper ze Slovenska, začal těžit Bitcoin a investoval do Etherea

majk spirit

Hudebník ze slovenské rapové scény Majk Spirit právě napsal svým fanouškům, že investuje do kryptoměn. Má přes půl milionu sledujících!

Majk Spirit je kryptonadšenec

Slovenský raper Majk Spirit je nejslavnějším z členů bratislavské hip-hopové skupiny H16, která vznikla v roce 2003. Na první sólové album Nový člověk si počkal do roku 2011. Vyšlo tedy rok po první známé bitcoinové obchodní transakci, kdy si Laszlo Hanyecz koupil 2 pizzy za 10 000 bitcoinů.

Pokud máte pocit, že v kryptokomunitě ještě není dost čerstvé krve, možná vás potěší, že přichází i lidé, jako je Majk Spirit. Navíc je pozitivní, že vidí nejen čísla a možný zisk, ale vnímá také některé skutečné výhody Bitcoinu. No posuďte sami:

Advertisement

„Tento tyzden som zainvestoval do Ethereum a zacal som tazit Bitcoin. Paci sa mi “blockchain technology” a jej prislub decentralizovat trochu svet a ukoncit nadvladu bankoveho systemu, a okrem toho sa pri tom da celkom pekne zarobit.”

Slovenská policie varuje před podvody

Ať už vás inspiroval k zájmu o Bitcoin Majk Spirit či ne, jestliže jste tu noví, měli byste asi něco vědět. Na internetu se totiž pohybuje velké množství podvodníků, kteří znaužívají popularity kryptoměn k vlastnímu obohacení. Pokud si nedáte pozor, můžete to být vy, kdo jim zaplatí nedobrovolný příspěvek!

Slovenská policie jakoby náhodou zrovna včera sdílela varování, že „již registruje první podvody v souvislosti s kryptoměnami.” Věřte nám, že my tyto podvody a hacky registrujeme již velmi dlouho, a to nejen na Slovensku, ale celosvětově. I proto tak často upozorňujeme na nutnost znát Bezpečnostní pravidla.

Policie k tomu uvedla:

„Vidina rýchleho zhodnotenia peňazí je dôvodom, prečo v týchto dňoch stále viac a viac ľudí ochotne investuje do bitcoinu, etherea a ostatných kryptomien. POZOR, PODVODNÍCI O ZÁUJME INVESTOVAŤ DO KRYPTOMIEN VEDIA. Najčerstvejší je prípad z Bratislavy, kde policajti objasňujú prípad nebezpečného obchodovania do kryptomien, pri ktorom 64–ročná poškodená, prišla o celoživotné úspory…”

Nepodcenit přípravu!

Jestliže vás třeba právě Majk Spirit přivedl na myšlenku investice do kryptoměny a jste tu noví, začtěte se nejprve do našich základů. Podvod, který popisuje slovenská policie využívá podobné metody, jako ten, o kterém jsme psali v červnu 2020. Češka tehdy klikla na reklamu s Leošem Marešem a podvodníci z ní pod příslibem zbohatnutí vymámili peníze a hesla a infikovali počítač.

Jako hodlerský web vám můžeme sdělit základní přístup k investování do kryptoměn, kterého se můžete držet:

  1. Investujte vždy až po pečlivém uvážení, bez emocí a jen do toho, čemu rozumíte a věříte.
  2. Vyhněte se pochybným platformám a volte raději ověřené burzy, jako je Coinbase či Binance.
  3. Dejte přednost jedné či pár kvalitním kryptoměnám před stovkou nekvalitních.
  4. Vždy se nejprve ujistěte, že víte, co děláte, jaká jsou rizika a jak se ochránit před krádeží.
  5. Na dlouhodobé držení volte bezpečnou peněženku (např. od značek Ledger či Trezor).
  6. Nastudujte si nejprve základní informace.

TIP: Rojí se Ethereum řešení 2. vrstvy; Šefka ECB Lagardeová vyzývá ke globální regulaci BTC; Muž chce dolovat Bitcoin na skládce: Příběhy týdne

Závěr

Majk Spirit říká, že investoval do Etherea a těží Bitcoin! Kryptoměny se šíří do světa a je skvělé, když vidíme osobnost z úplně odlišné branže mluvit o výhodách decentralizace a možnostech, jak být svou vlastní bankou. Je nám potěšením, že můžeme třeba i právě fanouškům Majka přinést upozornění na nebezpečí, kterým se s trochou snahy dá vyhnout.

Můžete nám pomoct varovat ostatní před riziky. Budeme rádi, když naše upozornění zasdílíte vašim přátelům a rodině, aby byli při případném investování do Bitcoinu opatrní a věděli, jaké nebezpečí zde na ně čeká.

Co je Bitcoin (BTC) – Základy nejstarší kryptoměny a vše potřebné o bitcoinech na jednom místě [aktualizace 2020]

Falešný Metamask: Podvodníci v kryptosvětě vás chtějí přimět nainstalovat fake mobilní aplikace a peněženky!

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.