Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Rojí se Ethereum řešení 2. vrstvy; Šefka ECB Lagardeová vyzývá ke globální regulaci BTC; Muž chce dolovat Bitcoin na skládce: Příběhy týdne

Zatímco se komunita připravuje na postupný přerod Etherea, množí se škálovací řešení postavené mimo hlavní blockchain. Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová opět naléhá na regulátory, aby se zaměřili na Bitcoin. Muž rád zaplatí městu 72 mil. USD za možnost dolovat svůj ztracený Bitcoin na skládce. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Chce vykopat HD s klíčem k pohádkovému jmění

IT technik omylem zahodil své bitcoiny, resp. privátní klíče. Stalo se to před více než 7 lety a není divu, že jde v komunitě již o poměrně známý případ. Jmenuje se James Howells, na pevném disku omylem vyhozeném při úklidu měl 7 500 BTC, a s rostoucí cenou obnovil úsilí o jeho vydolování z hory odpadků.

Problém je, že úředníci městské rady v Newportu shledávají environmentální rizika spojená s výkopem příliš velká. O to větší jsou vzhledem k tomu, že cvičení pravděpodobně nepřinese žádné ovoce. Nicméně, Howells říká, že vyhledávací tým vytvoří vzduchotěsné těsnění, které zabrání úniku jedovatých plynů na skládkách při těžbě. Městu je pak ochoten nabídnout 25 % hodnoty ztracených bitcoinů jako humanitární dar COVID-19.

Muž říká, že mu stačí získat přístup k záznamům o skládkách k identifikaci přesného umístění pevného disku. Dále uvádí:

„Neexistuje žádná záruka, že [to stále funguje] kvůli prostředí, ve kterém je, ale existují věci, které mi dodávají sebevědomí. Vnější obal může být zrezivělý. Ale vnitřní disk, kde jsou uložena data, by měla být velká šance, že stále funguje. Věřím, že tu ještě bude šance. Ale čím déle se to bude táhnout, tím je méně pravděpodobné, že to bude možné.“

Zajímavostí je, že nedávno jiný hodler rozpoutal divoké ohlasy komunity, když údajně našel ztracené klíče ke 127 BTC. Jejich prodejem sudent získal 4,2 mil. dolarů.

Lagardeová obnovuje výzvy ke globální regulaci Bitcoinu

Prezidentka ECB uvedla, že Bitcoin byl používán k provádění „zábavných obchodů“ a „naprosto trestuhodné činnosti v oblasti praní peněz.“ Kromě toho doplnila, že BTC je podle ní „vysoce spekulativní aktivum.”

„Musí existovat regulace. To musí být aplikováno a odsouhlaseno […] na globální úrovni, protože pokud dojde k úniku, bude tento únik použit.“

V tuto chvíli nelze přesně určit, o jaký únik se bude jednat. Mnozí však do digitálního zlata unikají právě před fiat penězi, které jsou zatíženy inflací a ohroženy nezodpovědnou politikou a lačným tiskem. Technicky se Lagardeová mohla dostat do střetu zájmů, protože vystupuje proti Bitcoinu z pozice šéfky centrální banky EU, tedy instituce produkující jednu z měn, ze kterých investoři hledají bezpečný únik i do BTC. Navíc uvedla, že možná zavede digitální euro, což by mohlo eurozóně trvat až čtyři roky.

TIP: Novým šéfem Komise pro cenné papíry (SEC) se má stát profesor blockchainu Gary Gensler

Rojí se řešení 2. vrstvy pro Ethereum

Pravděpodobně znáte Lightning Network – dosud nejznámější “layer-2” (L2) řešení pro Bitcoin. Principem je vypořádat některé transakce – zejména drobné platby – mimo hlavní blockchain. To vede ke zrychlení a zlevnění všech převodů. S rostoucími poplatky vznikají nová řešení 2. vrstvy také na Ethereu, mnohé z nich na decentralizovaných burzách.

Decentralizovaná burza LeverJ před čtyřmi týdny zahájila trvalé smlouvy. V rámci 26 600 transakcí bylo zobchodováno přibližně 75 milionů USD, přičemž celkové gas poplatky činily jen necelých 600 USD.

DeFi protokol Synthetix je také připraven zahájit svou aktualizaci vrstvy 2 Optimism nazvanou Castor. Upgrade mj. zahrnuje dvě inteligentní smlouvy umožňující vklady na první vrstvě a výběry na druhé vrstvě pomocí “optimistických souhrnů.”

Další DeX nabízející L2 řešení škálovatelnosti je Loopring. Jeho nejnovější funkcí je schopnost odesílat transakce z účtu Loopring L2 na jakýkoli účet L1 založený na Ethereu, aniž by příjemce musel být na L2.

„To znamená, že můžete poslat rychlou a levnou platbu bez gas poplatku pomocí L2 vašemu příteli, který o L2 nikdy neslyšel. Vše, co potřebujete, je jeho adresa Ethereum (nebo název ENS).”

Trading platforma eToro varuje uživatele: Dochází kryptoměny k obchodování kvůli „bezprecedentní poptávce“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *