Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Google: Vyhledávání výrazu „Ethereum“ dosáhlo historického maxima!

Vyhledávání většiny výrazů souvisejících s kryptem se navzdory aktuálnímu býčímu trhu zdaleka nepřiblížilo svým vrcholům. Ethereum tvoří v Google trendech výraznou výjimku.

Vyhledávání Ethereum na Google v maximech

Slovo „Ethereum“ dnes hledá více lidí než kdykoli předtím v jeho historii. Data Google Trends ukazují, že počet vyhledávání výrazu Ethereum je na historicky nejvyšší úrovni. Překonává tedy i přelom let 2017 až 2018 a největší FOMO v dosavadní historii druhé největší kryptoměny dle tržní kapitalizace.

Pokud jde o předchozí vrchol, největší popularitě se Ethereum těšilo právě v době, kdy vyvořilo své historické cenové maximum. Předchozí vrchol množství vyhledání kryptoměny Ethereum na Google byl vytvořen 13. ledna 2018 – datum historického cenového maxima ETH ve výši 1 432,88 USD.

Vyhledávání Ethereum na Google (zdroj: TrendsG.)

Retail FOMO

Metrika Google Trends nám ukazuje, jak moc je nějaké slovo vyhledávané na Google. Čím víc lidí hledá nějakou kryptoměnu, tím větší je zřejmě o ni zájem mezi lidmi. To znamená, že díky údajům o vyhledávání dokážeme určit hloubku retailového FOMO efektu. V současné době roste cena Etherea a roste také zájem o něj, jinými slovy je růst ceny do značné míry vyvolán právě zájmem retailových

uživatelů a investorů.

Hlavní informací, kterou z těchto dat můžeme vyčíst, je však příchod nováčků, kteří jsou zvědaví a hledají odpovědi a informace o jednotlivých projektech a kryptoměnách. Zatímco o Ethereum je dle vyhledávání  největší zájem v historii, Bitcoin ještě má dost prostoru pro růst zájmu. V komunitě je rozšířený názor, že maximum vyhledávání výrazu Bitcoin může doprovázet příští dlohodobý cenový vrchol.

TIP: Další milník: Bitcoin prošel skrz 40 000 $ jen 3 týdny po dosažení 20K $! Blíží se korekce?

Další krypto výrazy

Níže se můžete podívat, jaký byl na Google zájem o některé další slova z kryptosvěta. Indikátor označuje procento naměřené v prosinci 2020 nebo lednu 2021, počítané z dosud nejvyšší naměřené hodnoty (u překladů jsou uvedené údaje platné pro anglicky psané verze výrazů).

 

Bitcoin v noci vystoupal nad 37 tisíc $ a kryptomarket poprvé v historii překonal 1 bilion dolarů!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *