Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Wall Street FOMO mění BTC velryby na „plankton.“ Je tu nová kapitola kryptotrhu

Vstoupili jsme do nové éry. Ačkoli cena BTC může (a nemusí) ještě klesnout pod 20 tisíc USD (minulé ATH), další vývoj je již součástí nové kapitoly. Zdá se navíc, že instituce a Wall Street mezitím “porcují” velryby na “rybí prsty.”

Nová kapitola

Po překonání 20 tisíc dolarů začala nová fáze dlohodobého cyklu. Vytvořením nového ATH jsme se přehoupli do nové kapitoly a Bitcoin vstoupil do neprobádaných vod. Další zajímavostí je pomyslná přeměna velryb na krmení pro rybičky. Skutečně vidíme, že kryptomarket od roku 2017 v mnohých ohledech dospěl.

Dosud se hodně hovořilo o cenových manipulacích a velrybách. Dny jejich “nadvlády” pomalu končí s příchodem institucí.

Wall Street a instituce přichází na trh a “loví” velryby

Data z on-chain analytické služby CryptoQuant ukazují, že i když některé velryby a někteří dlouhodobí investoři vybírají zisky, poptávka je i tak předčí. Na cestě do neprobádaných vod začínají bitcoinové velryby vypadat jako plankton. Instituce hromadně nakupují.

Danny Scott, generální ředitel britské burzy Coin Corner, uvedl: „Budu se opakovat … přichází krize likvidity.” S přesunem velkého množství bitcoinů z burz a velryb do rukou institucí se začíná projevovat fakt, že Bitcoin je k dispozici ve velmi omezeném množství. Výsledkem je rostoucí cena, které jsme svědky. V tuto chvíli se Bitcoin obchoduje za více než 22 tisíc USD.

Hedžový fond One River Asset Management ve středu potvrdil, že plánuje do roku 2021 zvýšit svou HODL pozici v Bitcoinu a Ethereu na více než 1 miliardu USD. One River se tak přidává k největším kryptoinstitucím, mezi nimiž momentálně vévodí Grayscale

, která sama tento týden překonala hranici 13 miliard dolarů ve svých celkových aktivech. Do této nové třídy aktiv přichází generační alokace,” uvedl Eric Peters, generální ředitel Bloombergu. Ten navíc dodal, že tyto kapitálové toky teprve začaly.

Odliv BTC z burz pokračuje

Generální ředitel CryptoQuant, Ki Young Ju, poznamenal: „OG [Original Gangster] velryby byly malé velryby.”

Dále uvádí: „Vypadá to, že masivní odtoky z Coinbase obvykle směřují do jejich nové studené peněženky pro úschovu / OTC, která obsahovala 6000 – 8000 BTC. Greyscale používá GenesisTrading pro nákup bitcoinů a GenesisTrading používá Coinbase Custody.”

Graf BTC / USD a odliv bitcoinů z Coinbase (zdroj: Twitter; CryptoQuant)

TIP: Bitcoin překonal 20 000 dolarů! Poprvé v historii se cena hlavní kryptoměny dostala nad tuto hodnotu!

Závěr

Milí čtenáři, vítejte v nové éře kryptotrhu. Je to nová fáze dlouhodobého cyklu, do které jsme vstoupili překonáním hodnoty 20 000 $. Tato hladina, často skloňovaná ve všech pádech, znamenala strop po celou předchozí fázi, kde došlo k downtrendu, kapitulaci, obratu trendu a dokončení korekce. K jejímu urychlení poměrně významným způsobem přispěly instituce, které stále akumulují Bitcoin, ale i Ethereum. Tito velcí hráči si nyní přebírají bitcoiny z rukou velryb. Tyto velryby byly v minulosti často viněny z manipulací s cenou.

Stále tedy platí, že “silné ruce” se poznají podle vytrvalosti hodlera, bez ohledu na množství držených jednotek.

Video – One River je další vstupující instituce [Cryptoinvest]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *