Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

1. prosince 2020 Bitcoin oficiálně dosáhl svého All-Time-High! Po třech náročných letech plných změn

Včera jsme vás informovali, že k dosažení ATH nedošlo, protože proběhlo jen na několika burzách, ale zůstalo nepokořeno na Bitfinexu, Gemini a Coinbase, která je obzvláště důležitá. Dnes je již vše jinak. 1. prosince Bitcoin oficiálně dosáhl svého All-Time-High. Po krvavém downtrendu v roce 2018 a mnohých pádech můžeme oslavit historické maximum.

All-Time-High

Po téměř třech letech Bitcoin překonal své historické maximum (All-Time-High). Cenový rekord je důvodem k oslavě, ale nic se tím nemění a my rozhodně nekončíme. Když na Hodlerovi 3. 3. 2019 vyšel první článek, bylo to v době, kdy stál Bitcoin asi 3 800 dolarů. Za necelé dva roky se hodně změnilo, společně jsme zažili koronavirovou paniku, oslavili jsme halving, sledovali jsme vstup institucí, zrod první kryptobanky

Nyní společně oslavujeme dosažení cenového rekordu z roku 2017. Včera to Bitcoin zkusil, ale výsledek byl nepřesvědčivý a ATH padlo jen na některých burzách. Dnes tedy na druhý pokus prolomení historického maxima můžeme považovat za oficiálně potvrzené. Všechny hlavní burzy zaznamenaly rekordní hodnoty, poprvé od roku 2017, vč. Coinbase (nad nad 19 892 USD).

(zdroj: TradingView)

All-Time-High oficiálně padlo! 1. prosinec 2020 je dnem, kdy jsme sice velmi těsně, ale přece dosáhli nového historického maxima. Podle očekávání se napoprvé nepodařilo rovnou prorazit nad, tudíž nyní sledujeme korekci, která poslala Bitcoin prozatím přibližně o tisíc dolarů níže. BTC v době přípravy článku odpočívá na hodnotě cca 19 200 USD. Kromě samotného historického maxima cena BTC zaznamenala nejvyšší měsíční uzávěrku v historii. Jak vidíte na grafu níže, ještě nikdy nebyla měsíční svíčka zavřena na takových hodnotách, jako na konci listopadu 2020.

(zdroj: TradingView; Coindesk)

3 roky čekání – 3 důvody růstu

Navzdory pádu na Den díkůvzdání minulý týden se cena BTC dokázala během víkendu odrazit a začátkem týdne dosáhnout All-Time-High. Existují tři klíčové trendy, které podpořily růst BTC z březnových 3 600 $ na více než 19 892 $ (Coinbase), resp. na ATH hodnoty, které se liší dle jednotlivých burz.

Institucionální poptávka

V listopadu zaznamenala společnost Grayscale či CME futures enormní zájem o Bitcoin. Grayscale také uvádí, že ve 3. čtvrtletí 2020 investovalo do kryptoměn více institucí než kdykoli předtím. Instituce již od roku 2019 vyhledávají Bitcoin

a jejich zájem se stále zvyšuje. Jak KryptoHodler informoval, první známou velkou společností, která ve velkém investovala do Bitcoinu, je MicroStrategy.

Ta koupila BTC v hodnotě 450 milionů USD (později investici zvýšila na půl miliardy) a přijala bitcoiny jako své primární pokladní aktivum. To byla pravděpodobně jiskra, která spustila současnou vlnu institucionální poptávky po digitálním uchovateli hodnoty, což je jeden z faktorů, které mají spoluúčast na dosažení All-Time-High.

Nízký přítok BTC na burzy

Dalším zajímavým růstovým faktorem byl nízký prodejní tlak velryb. Generální ředitel společnosti CryptoQuant Ki Young Ju již nějakou dobu před dosažením historického maxima prohlašoval, že nízký přítok BTC od velryb na burzy indikuje dlouhodobý býčí sentiment. Nízký prodejní tlak na BTC pomohl udržet jeho rally a nakonec patřil k fundamentům, které umožnily dominantní kryptoměně dosáhnout All-Time-High.

Síla Bitcoinu

Dokonce i banka JPMorgan (v červnu) uznala, že zotavení Bitcoinu z březnového krachu ukázalo, že má sílu. Uznání odolnosti Bitcoinu největší investiční bankou v USA mohlo být důležité pro institucionální investory. Bitcoin však ukázal svou sílu sám o sobě, bez ohledu na to, zda to ta či ona banka veřejně uznala.

Působivý výkon za poslední desetiletí a silná dynamika Bitcoinu od poklesu pod 3 600 $ na hlavních burzách v březnu nakonec prokázaly odolnost a dlouhodobý potenciál BTC jako digitálního úložiště hodnoty

TIP: Americký regulátor chce zastavit bankovní diskriminaci kryptoměnových společností

Závěr

Dnes, 1. prosince 2020 je den, kdy Bitcoin dosáhl historický milník, protože zasáhl All-Time-High z roku 2017. Současně s tím uzavřel měsíční (listopadovou) svíci na historickém maximu. V tuto chvíli však zatím nepřekonal 20 000 dolarů, jako silnou psychologickou rezistenci a koriguje předchozí růst na hodnotách cca 19 tisících USD. Jakmile se cena hlavní kryptoměny dostane nad 20 tisíc dolarů, již nebude mít žádné historické úrovně, které by mu bránily v cestě vzhůru. Těšíme se, že budeme společně s vámi sledovat bull market a budeme při hledání nového vrcholu dlouhodobého cyklu na našem webu KryptoHodler.cz.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá investiční rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Bitcoin překonal 20 000 dolarů! Poprvé v historii se cena hlavní kryptoměny dostala nad tuto hodnotu!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *