Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinoví těžaři v čínské provincii Yunnan uvádějí, že byli odříznuti od dodávek elektřiny

Čínští těžaři BTC mají další problémy, které by potenciálně mohly vést ke snížení dominance Číny v těžbě Bitcoinu. Těžaři byli podle místních zpravodajů odstaveni od dodávek elektrické energie v provincii Yunnan, která je čtvrtým největším čínským centrem těžby BTC s více než 5 % celkové hashrate sítě.

Těžaři v Yunnanu zůstali po tmě

Podle několika zpráv z čínských zdrojů v pondělí vydala provincie Yunnan příkaz, aby elektrárny přestaly dodávat energii těžařům Bitcoinu (BTC) v regionu. Místní mineři se tak ocitli odpojení od energie, tudíž jejich těžařské stroje bez elektřiny leží ladem a netěží. Yunnan je čtvrtým největším čínským centrem těžby Bitcoinu. Následuje hned po Sin-ťiangu, S’-čchuanu a Vnitřním Mongolsku. Tato zpráva představuje poslední přísný zákrok proti kryptu, který odnesli těžaři BTC v provincii.

Jak uvedl místní reportér Wu Blockchain na Twitteru, několik těžařů potvrdilo, že jim elektrárna přestala dodávat energii. Není to přitom poprvé, kdy mají místní těžaři problémy. V červnu údajně místní vláda požadovala odstavení z provozu 64 zařízení v regionu. Válka proti těžařům pokračuje, přestože má region pověst plýtvání elektřinou. Navzdory skutečnosti, že byla těžba Bitcoinu před více než rokem odstraněna ze seznamu “nežádnoucích průmyslových odvětví” v Číně, čínští bitcoinoví těžaři nadále zápasí s řadou problémů. Nicméně, Wu dodává, že situace není tak vážná, jak na první pohled vypadá. Uvedl: Není třeba přeceňovat dopad tohoto incidentu. Postoj čínských místních energetických společností k těžbě kryptoměn se často mění. Je to spíše poptávka po ekonomických zájmech než politický tlak.”

Další problém – banky

Banky po celém světě se často dostávají do situace, kdy zákazníkům brání nakládat svobodně se svými penězi, aniž by k tomu byl znám právní důvod. Přestože vlastnictví kryptoměn je zcela legální, řada bank diskriminuje či v minulosti diskriminovala klienty

z řad podnikatelů zapojených do kryptosektoru, burz, ale i běžných uživatelů kryptoměn a hodlerů. Momentálně padl los na čínské těžaře. Jak uvádí Beincrypto, 74 % čínských těžařů Bitcoinu má problémy s platbou za elektřinu kvůli rozsáhlému zmrazení plateb kartou spojených s krypto transakcemi.

TIP: Facebook spustí Libru v lednu; Tradeři zažili masivní likvidace na Díkuvzdání; Korekce a pád Bitcoinu nemusí být u konce: Příběhy týdne

Ztrácí Čína pozici těžařské velmoci?

Uvedené problémy spojené s úředními zákroky, diskriminací bank a potíže s platbou za elektřinu jsou pro místní těžaře velmi bolestivé, byť zatím očividně nejsou fatální. Aktuálně je v Číně soustředěno přibližně 65 % z celkové bitcoiné hashrate, dle údajů zveřejněných Centrem pro alternativní finance univerzity v Cambridge. Mezi země, kam by se potenciálně mohli čínští těžaři se svými stroji uchýlit, pokud se pro ně problémy v Číně stanou neúnosnými, patří USA či Rusko. Díky příznivým předpisům by také mohli najít útočiště v zemích, jako je Kazachstán a Írán.

Při pohledu na graf hashrate Bitcoinu nelze vysledovat žádný mimořádný pokles celkového výkonu bitcoinové sítě v poslední době.

Hashrate BTC – poslední 3 roky (Zdroj: Bitinfocharts.com)

1. prosince 2020 Bitcoin oficiálně dosáhl svého All-Time-High! Po třech náročných letech plných změn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *