Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Facebook spustí Libru v lednu; Tradeři zažili masivní likvidace na Díkuvzdání; Korekce a pád Bitcoinu nemusí být u konce: Příběhy týdne

Po bezmála 100% růstu ceny Bitcoinu od září tu máme pád. Během korekce na Den díkuvzdání, která nemusí být u konce, došlo k masivním likvidacím trading pozic. Po dlouhém a náročném boji s regulátory se zdá, že Facebook přece jen spustí svůj stablecoin Libra. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Facebook spustí Libru v lednu

Po více než roce průtahů a regulačních obstrukcí by mohla být dlouho očekávaná Libra spuštěna již v lednu 2021. Financial Times 27. listopadu informoval, že digitální měna Facebooku by měla být zahájena v omezené formě – v podobě stablecoinu krytého americkým dolarem. Další měny by pak dle plánů sociální platformy měly být přidány později.

Přesné datum zahájení není známo a údajně bude záviset na tom, kdy asociace Libra obdrží regulační souhlas švýcarského úřadu pro dohled nad finančním trhem (FINMA). Připomeňme, že po rozsáhlé regulační odezvě na projekt Libra, řada členských společností, jako je PayPal a MasterCard, opustila asociaci založenou v červnu 2019. Podle Financial Times se několik členů asociace Libra domnívá, že jmenování právního šéfa HSBC Stuarta Leveye za generálního ředitele bylo pro projekt zlomovým okamžikem.

Pád ceny Bitconu způsobil masivní likvidace pákových pozic

Korekce přišla jako vždy náhle a relativně nečekaně. Cena Bitcoinu během pár hodin spadla o 10 až 15 procent a způsobila vrásky na čele nejednomu traderovi. S poklesem ceny byly zlikvidovány trading pozice za více než 1,93 miliardy dolarů. Mnoho obchodníků doplatilo na pákový trading. Jen na Binance bylo údajně zlikvidováno 866 milionů USD, většinou v long pozicích, což představuje téměř 45 % z celkového množství pozic.

Likvidace (zdroj: Bybt.com)

Z celkových lividací představují přibližně 1,04 miliardy USD ty z bitcoinových

derivátů. Tradeři tedy společně přišli o více než 62 000 BTC. Následují ethereové deriváty, kde se jedná o 770 ETH v hodnotě přibližně 380 milionů USD.

Korekce, která startovala na Díkuvzdání, možná neskončila

Nejhlasitějším příběhem tohoto týdne je prudká korekce, která začala přesně na americký svátek Díkuvzdání. Kryptomarket celkem ztratil asi 70 miliard ze své celkové kapitalizace, což představuje souhrnný propad kryptoměn o 15 %. Někteří analytici nyní predikují, že korekce nemusí být u konce. Jak víte, běžně se během bull marketu v roce 2017 Bitcoin dostával do 30 až 40procentních korekčních propadů a přesto se jeho cena nakonec vyšplhala až na ATH.

Mezi analytiky, kteří si myslí, že korekce neskončila, patří generální ředitel společnosti CryptoQuant Ki Young Ju. Opírá se například o mírně zvýšený přítok BTC na burzy. Zůstává však bullish. Uvedl:Podle mého názoru budeme tento týden čelit nějakým korekcím / stranovým pohybům a do prosince letošního roku to prolomí 20k $.”

Philip Swift, tvůrce Lookintobitcoin.com, uvedl, že indikátor multiplikátoru Golden Ratio zobraziil odmítnutí rezistence 350-DMA. Multiplikátor Golden Ratio zobrazuje 16 000 a 13 000 dolarů jako klíčové supportní úrovně. Mnozí hodleři nyní pravděpodobně otálejí s příkupem a čekají na nižší cenové úrovně.

(Zdroj: TradingView; Philip Swift)
Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *