Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Jak správně přemýšlet o penězích? Chcete být bohatí?

Chcete vědět, jak přemýšlet o penězích, abyste jich měli hodně a nebyli chudí? Tak přesně o tom bude dnešní článek.

Umíte přemýšlet o penězích?

Čemu se vyhnout, když chcete být bohatí? Naučte se přemýšlet o penězích správně. Samozřejmostí je neodmítat peníze. Není to tak, jak vám říkali. – Peníze nekazí charakter! Bez peněz nebudete žít šťastnější život. Peníze nejsou kořenem všeho zla a ani vám určitě nepomůže, když budete penězi pohrdat.

Pokud chcete umět správně přemýlet o penězích, měli byste se podobným mantrám vyhnout. Také určitě neříkejte, že si něco nemůžete dovolit. Můžete říct, že je něco drahé, ve smyslu předražené, ale neříkejte, že je to moc drahé na to, abyste si to mohli koupit.

Co teda dělat?

Možná se teď ptáte, „dobře, ale co mám teda dělat? Mám si jít koupit něco drahého, abych se cítil bohatý a utratit za to peníze, které momentálně nemám?” To určitě nedělejte! Rozhodně vám k bohatství moc nepomůže, když začnete rozhazovat.

Zásadní rozdíl je v přístupu

Zásadní rozdíl je v přístupu. Když řeknete, že si něco nemůžete dovolit, utvrzujete sami sebe, že nemáte dost peněz. To je v přesném protikladu s vašimi zájmy. Zkuste třeba použít větu: „kdybych chtěl, tak bych si to koupil, ale momentálně jsem šťastný i bez toho a nepotřebuji to.” Cítíte ten rozdíl? Z přístupu chudáka jste rázem člověk, který je spokojený a vyrovnaný s tím, co má. Ale pozor, musí to být pravda, jinak budete jen obelhávat sami sebe a to není dobrý nápad.

Je velmi důležité, naučit se o penězích přemýšlet správně. Proto si zkusíme ještě jeden příklad. Řekněme, že byste místo toho použili větu: „jak to mám udělat, abych si to mohl koupit?” Využili jsme jeden z principů z knihy Bohatý táta, chudý táta od Kiyosakiho. Z bodu, kdy si marně zoufáte nad svým osudem a nad tím, že na něco nemáte, jsme se přesunuli k tomu, že začínáte aktivně budovat nervová spojení v mozku, která hledají cesty k vydělávání peněz.

Závěr

Je to poměrně prosté. Neutrácejte peníze, které nemáte, za věci, které nepotřebujete. Naučte se přemýšlet správně a hledat způsoby, místo výmluv a lítosti. Peníze jsou tu od toho, abyste je mohli vydělat a koupit si, co budete chtít. Neexistuje žádná překážka, která by vám bránila, mít jich kolik chcete. Jen mi prosím slibte, že až jich budete mít víc než dost, použijete je správně.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

  • Funguje to.

    Potvrzuji.
    Kdyz jsem pred cca 15 lety cetl Kiyosakiho Bohaty tata, chudy tata, tak jsem si rikal:
    “No jo, ale JAK to mam udelat, abych videl ty moznosti a naucil se nachazet reseni v situacich, kde je ostatni nevidi.”
    Tak jsem studoval, ucil se, delal spoustu chyb a dovolim si tvrdit, ze dneska uz ty moznosti vidim. A tam, kde vetsima lidi rika, ze to nejde, tam umim najit reseni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *