Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy: Rusko a kriminalizace kryptoměn; Cardano má termín pro Shelley; Vodafone využije IoT a blockchain v eneregetice

Vítejte u kryptozpráv na vašem webu o kryptoměnách Krypto Hodler. Opět tu pro vás máme několik zajímavých událostí a novinek.

Tip: 3 Výroky o kryptu: Hoskinson, Kiyosaki a CZ Binance (Novinka)

Cardano má termín forku Shelley

Oblíbená kryptoměna Cardano (ADA) se dočkala termínu pro svůj dlouho očekávaný update. Ředitel IOHK Charles Hoskinson stanovil časový rámec Shelley na 30. červen a 7. červenec. Jde o významný hard fork, který přinese na mainnet Cardana takové novinky, jako je funkční staking. Kromě toho IOHK říká, že po nasazení Shelley bude ADA 50 až 100krát decentralizovanější než jiné blockchainy. Cena Cardana již v důsledku oznámení této zprávy vzrostla asi o 20 %.

Tip: Co je fork, jaký je rozdíl mezi hard forkem a soft forkem

Vodafone spojí distribuované zdroje energie

Nadnárodní telekomunikační gigant Vodafone plánuje propojit miliardy distribuovaných zdrojů energie na rozvodné sítě pomocí internetu věcí (IoT) a technologie blockchain. Společnost Energy Web oznámila partnerství s Vodafonem 26. května. Uvádí:

„To znamená, že obnovitelná a distribuovaná aktiva, jako jsou větrné turbíny, baterie, tepelná čerpadla a solární panely, mohou být bezpečně a efektivně integrována do energetických sítí.“ Systém inteligentní sítě bude podpořen technologií IoT společnosti Vodafone a decentralizovaným operačním systémem Energy Web.

Žalobci v kauze Kleiman žádají sankce pro Wrighta

Toto nové podání odkazuje na zprávu podepsanou soukromými klíči 145 adres v seznamu. Wright trvrdí, že je anonymním tvůrcem Bitcoinu a seznam adres měl toto tvrzení podpořit. Wright přísahal, že soukromé klíče pro každou adresu jsou zamčené na svěřeneckém účtu, ke kterému nemá přístup. Podpisy jsou platné a žalující strana nyní požaduje sankce za jednání proti dobré víře, protože Wrightův seznam adres je podvodný.

Nejedná se přitom o první obvinění Craiga Wrighta, zakladatele BSV, že se ve svých právních jednáních dopustil úmyslného klamání. Na cenu Bitcoin SV (BSV) tato zpráva zatím překvapivě neměla žádný negativní dopad, byť je autorství (BTC) Craiga Wrighta poprvé zcela přesvědčivě a prakticky nezvratně vyvráceno pomocí důkazů.

Virus těžící Monero napadl 1000 podnikových systémů

Více než 1 000 podnikových počítačových systémů bylo infikováno malwarem, který instaluje těžební aplikaci Monero. Globální rozsah operací hackerské skupiny Blue Mockingbird malware gang odhalila bezpečnostní společnost Red Canary.

Zpráva uvádí, že malware útočí na servery, na nichž běží aplikace ASP.NET, a zneužívá chybu zabezpečení k instalaci webového prostředí na napadený počítač a získání přístupu na úrovni správce k úpravě nastavení serveru. Následně dojde k instalaci aplikace XMRRig, která těží kryptoměnu Monero, čímž krade výpočetní výkon a elektrickou energii. Dle společnosti Red Canary většina infikovaných počítačů patří velkým společnostem.

Ruská právnička: Návrh zákona zakazující v Rusku kryptoměny je protiústavní

Rusko se chystá kriminalizovat používání kryptoměn. Právní expertka Maria Agranovskaya k tomu uvádí, že návrh zákona omezuje práva držitelů kryptoměny na soudní ochranu, což je proti ústavě. Zákon stanovuje, že hodleři mají právo na soudní ochranu jen v případě, že deklarují své pozice. „To přímo porušuje ústavní práva občanů Ruské federace,” uvádí právnička.

Agranovskaya dospěla k závěru, že pokud návrh zákona projde státní dumou ve své současné podobě, zabije rodící se kryptoměnový trh v Rusku a úsilí o digitalizaci země. Shoduje se přitom i s dalšími experty v zemi.

Návrh zákona říká, že pokud se jednotlivec účastní kryptoměnové transakce a použije kryptoměnu jako platební prostředek, trestem bude pokuta v rozmezí od 1 do 14 000 $, nebo dokonce až sedmileté vězení.

Rusko dle CB zvažuje zakázat téměř vše s kryptoměnami kromě HODLu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *