Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

První test privacy technologie CoinSwap na BTC; GrayScale nakupuje ETH; Dogecoin oslavil 7 let: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají kryptoměn Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) a v neposlední řadě Bitcoin (BTC), který vstoupil do privacy éry s novou technologií.

Dogecoin vykročil do 8. roku

Dogecoin začal jen jako vtípek. Založili ho Jackson Palmer a Billy Markus 8. prosince roku 2013. Poháněn algoritmem Scrypt a ošperkován svým maskotem z psího plemene Shiba Inu si prokousal cestu k 7. narozeninám.

Doge je rozhodně nejoblíbenější meme coin na trhu a stojí za ním komunita věrných nadšenců, kteří na něj nedají dopustit. Navíc patří k coinům, které se dokázaly se ctí poprat s bear marketem poté, co koncem roku 2017 celý kryptomarket narazil na vrchol dlouhodobého cyklu.

Mezi největší podporovatele a fanoušky kryptoměny s psím životem patří Elon Musk. Generální ředitel společnosti Tesla je náhodou také čerstvě druhým nejbohatším člověkem planety. Předběhl Billa Gatese a bohatší je již pouze Jeff Bezos. Také uživatelé TikToku mají v oblibě Dogecoin. Tito, většinou mladí lidé, pomohli v červenci vypumpovat cenu DOGE o 1900 procent díky virálním videím.

Dogecoin je jednou z nejlépe zabezpečených kryptoměn proti 51% útokům, má silnou komunitu, ale přestože funguje jak má, nelze od nej čekat zázraky co se týče vývojářské práce. Právě oslavil 7. narozeniny.

Ethereum nakupují instituce

Dosud jsme slýchali o enormním zájmu institucionálních investorů o Bitcoin. Altcoiny však dosud stály opodál. Nyní se karta pomalu obrací, protože instituce začínají ve velkém nakupovat Ethereum (ETH). Král altcoinů je na hledáčku investiční společnosti GrayScale. Americký správce kryptoměnových fondů, které nabízí akreditovaným investorům na na základě výjimky ze zákona o cenných papírech, oznámil, že koupil dalších 100 000 jednotek Etherea.

Společnost hovoří o významném zvýšení zájmu institucí o ETH. K 7. prosinci 2020 bylo vydáno 30 280 nových akcií fondu Grayscale Ethereum Trust a jsou v oběhu. Celkově pak za posledních 7 dní GrayScale nakoupila dalších 100 000

etherů.

Jedná se o společnost, která jako jediná poskytuje akciové formy investice do kryptoměn. Tato tržní výhoda a obrovský zájem velkých hráču vedou k tomu, že jen dosud společnost spravuje aktiva v hodnotě více než 12 miliard dolarů a tato suma nadále roste. Poptávka po Ethereu pak ukazuje na skutečnost, že se zájem institucí začíná obracet také k vybraným altcoinům. 1. prosince byl zahájen blockchain ETH 2.0.

TIP: Facebooku hrozí žaloba za prosincový rebranding digitální měny Libra na Diem

Bitcoin vstoupil do privacy éry s CoinSwap

Právě proběhl první test technologie CoinSwap na BTC. Jedná se o metodu, která uživatelům největší kryptoměny přináší vyšší soukromí. V poslední době se řeklo hodně o možnostech sledování transakcí, nebo dokonce o tvorbě dvou kategorií – “čistých” a “špinavých” bitcoinů. Tyhle věci nejsou v souladu se základní vizí svobodné digitální hotovosti bez třetí strany a bez cenzury.

Vývojář bitcoinové ochrany soukromí Chris Belcher včera odpoledne ohlásil vstup BTC do éry většího soukromí. Uvedl: Velký den pro soukromí a zastupitelnost bitcoinů, vůbec první CoinSwap s více transakcemi na bitcoinovém testnetu.”

Transakce CoinSwap vypadají jako transakce přecházející z jedné adresy na druhou, ale ve skutečnosti jsou odesílány někam jinam. CoinSwapy lze dále implementovat takovým způsobem, že vypadají jako běžné transakce, což je činí „neviditelnými,“ na rozdíl od ostatních nejpopulárnějších privacy technologií současnosti. Na podporu práce Chries Belchera na bitcoinovém soukromí mu byly uděleny granty od Square Crypto a Nadace pro lidská práva.

Představte si budoucnost, kde uživatel Alice má bitcoiny a chce je posílat s maximálním soukromím, takže vytvoří speciální druh transakce. Pro kohokoli, kdo se dívá na blockchain, se její transakce jeví jako zcela normální, přičemž její mince zdánlivě přecházejí z adresy A na adresu B. Ve skutečnosti však její mince končí na adrese Z, která zcela nesouvisí s A ani B.Vysvětlil Belcher na Redditu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *