Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Visa integruje USDC; USA by mohly zakázat stablecoiny; Ron Paul: Vláda může zakázat Bitcoin: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají stablecoinů, USDC coinu (USDC) a Bitcoinu (BTC). Máme tu jednu pozitivní zprávu a dvě negativní.

Visa integruje USDC

Globální platební společnost Visa uzavřela partnerství se společností Circle za účelem integrace stablecoinu USDC do své sítě obchodníků. Jak informoval Forbes, po dvou letech práce Visa otevírá svou síť pro USDC, digitální dolar vytvořený společností Circle Internet Financial a postavený na veřejném blockchainu Ethereum. Bude to první firemní karta, která podnikům umožní utratit zůstatek USDC,” uvedl Cuy Sheffield, šef pro krypto ve společnosti Visa.

Krypto by mohlo v blízké době rozpoutat novou éru digitálních plateb. Uvedl to ředitel PayPalu Dan Schulman, který v listopadu prozradil, že krypto bude do roku 2021 akceptovaným zdrojem financování online plateb u 28 milionů obchodníků. Zajímavostí pak je, že společnost Visa vytvoří ve spolupráci s BlockFi kryptoměnovou platební kartu s 1,5% cashbackem v BTC.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny zatímco spíte

USA by mohly zakázat stablecoiny

V ostrém kontrastu s předchozí zprávou je možný zákaz stablecoinů ve Spojených státech. Ty by se tak mohly stát jednou z mála zemí, které by považovaly stablecoiny za nezákonné. Americký Kongres nedávno představil návrh zákona, který vyžaduje, aby společnosti a poskytovatelé služeb na trhu s kryptoměnami museli obdržet souhlas vlády, než budou uživatelům smět nabízet stablecoiny. Bez příslušného souhlasu by byly veškeré činnosti spojené se stablecoiny ilegální. To by se pak týkalo také Libry od Facebooku, který nedávno ohlásil, že ji spustí v lednu.

Návrh zákona předložený Kongresu USA zní následovně:

„Je nezákonné, aby jakákoli osoba vydávala stablecoiny nebo produkty související se stablecoiny, poskytovala jakékoli služby související se stablecoiny nebo se jinak zabývala jakoukoli obchodní činností související se stablecoiny

, včetně aktivit zahrnujících stabilcoiny vydané jinými osobami, bez písemného souhlasu dopředu.”

Kongresmanka Demokratické strany Rashida Tlaib, hlavní podněcovatelka návrhu zákona, uvedla, že zákon „Stable Act” je koncipován tak, aby chránil barevné lidi a jiné menšinové skupiny, které nemají přístup k regulovaným finančním službám. S tím ostře nesouhlasí kryptoměnová komunita. Ředitel společnosti CoinShares Meltem Demirors uvedl, že kryptoměny naopak „snižují náklady na obsluhu populací, které byly historicky vyloučeny z bankovního sektoru.“

TIP: 1. prosince 2020 Bitcoin oficiálně dosáhl svého All-Time-High! Po třech náročných letech plných změn

Ron Paul: Vláda může zakázat Bitcoin

To, co Franklin D. Roosevelt udělal roku 1933 se zlatem, by se podle Rona Paula mohlo nyní stát Bitcoinu. Legendární libertarián si nemyslí, že by byl Bitcoin imunní vůči vládě (USA). Ta by ho podle něj mohla zakázat vlastnit, podobně jako zlato ve 30. letech. Vzhledem k tomu, že vláda dokázazala ukrást lidem zlato, Paul si nemyslí, že to bude vůči Bitcoinu nemožné.

Uvedl:

„Někteří lidé říkají: ‘No, můžeme to [systém] obejít pomocí kryptoměny. Crypto bude mimo to. Je to mimo bynkovního systému a tento problém nebudeme mít.’ Myslím, že zde ještě musí proběhnout určité dokazování, protože pokud vláda může vstoupit a dělat si, co chtějí, a ukrást lidem zlato, nemyslím si, že bude vláda neutrální v tomto.“  

85letý politik v důchodu, jehož myšlenky inspirovaly celou generaci raných bitcoinerů, věří, že se to všechno scvrkává na úroveň svobody, kterou vlády umožňují svým lidem.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *