Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

POZOR! Další podvod s velmi věrně imitujícím webem se zaměřuje na hodlery XRP

Hodleři XRP jsou na mušce zákeřných scamerů, kteří se je snaží okouzlit pohádkou o podpoře komunity. Podvod navíc disponuje velmi zdařilou imitací webu společnosti Ripple, čímž se stává až příliš snadné se nachytat a sníst otrávené jablko. Kryptohodler důrazně varuje před tímto a podobnými podvody. Dávejte si pozor a vše si důkladně ověřte! Kryptokomunita je dlouhodobě na mušce podvodníků a zdá se, že jediné, co s tím regulátoři dělají, je, že vás nutí vytvářet a rozesílat kopie svých citlivých osobních dokumentů.

Podvod zaměřený na hodlery XRP

Kryptoměnová komunita se opět stala terčem podvodníků, tentokrát se scameři zaměřili na hodlery XRP. Stejně jako u některých předchozích podvodů, i tentokrát slibují lákavé pobídky. Pohádka o podpoře komunity a odměnách pro držitele XRP nemá šťastný konec. Společnost Ripple neschválila žádný program, kde by rozdávala XRP svým hodlerům a “XRP army.” Neexistuje žádný takový projekt, pouze airdrop tokenů Spark, o kterém jsme vás již informovali. Tak jaký je důvod, proč by se někdo mohl napálit a sám odeslat své kryptoměny ze své bezpečné peněženky podvodníkům?

Sofistikovaný podvod

Podvod se velmi věrným způsobem vydává za společnost Ripple. Tito scameři disponují e-mailovými adresami komunity, pravděpodobně získanými z některého z hacků – dost možná jde o únik e-mailů

vlastníků hardwarové peněženky Ledger. Kouzelný pohádkový hrad se promění v perníkovou chaloupku, když si uvědomíte, že web, který velmi přesvědčivě imituje stránky společnosti Ripple, není pravý. Ten, kdo si nedá pozor a začne loupat perníček, se může velmi snadno ocitnout v trobě – tedy přesněji bez svých mincí XRP.

Na obrázku níže vidíte odkaz na doménu, kde je zakroužkována nenápadná koncovka „.so.” Tento drobný detail znamená rozdíl mezi legitimním webem Ripple.com a scamem, který se za něj vydává.

XRP scam (zdroj: Twitter)

Ripple uvádí:

„Dejte si pozor na nejnovější “giveaway” podvod: koluje falešný e-mail a podvodný web nabízející „Programy pobídek pro komunitu“ nebo „Plány pobídek XRP.“ Ani Ripple, ani žádný jednatel naší společnosti nenabídl – ani nikdy nenabídne – bezplatné dárky v digitálních aktivech.”

TIP: “Black Friday” na kryptomarketu je u konce? O víkendu vznikl Enormní GAP na CME Bitcoin futures

Závěr

Na podvodném webu si i jen velmi lehce nepozorný uživatel připadá jako na legitmních stránkách Ripple. Najde zde (podvodný) návod, jak získat zdarma odměnu v XRP. Podvodníci se ho do poslední chvíle snaží udržet v iluzi, že se přihlašuje k lákavému bonusu. Tato pohádka však nemá šťastný konec, jako ta o Popelce. Na lačné zájemce zde nečeká žádná odměna, či dokonce princ… Dávejte si tedy dobrý pozor, zejména pokud jde o různé lákavé nabídky a báchorky. Varovali jsme vás!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *