POZOR! Další podvod s velmi věrně imitujícím webem se zaměřuje na hodlery XRP

Scam alert, podvod, podvodníci, krádež, scam, xrp, pozor, upozornění

Hodleři XRP jsou na mušce zákeřných scamerů, kteří se je snaží okouzlit pohádkou o podpoře komunity. Podvod navíc disponuje velmi zdařilou imitací webu společnosti Ripple, čímž se stává až příliš snadné se nachytat a sníst otrávené jablko. Kryptohodler důrazně varuje před tímto a podobnými podvody. Dávejte si pozor a vše si důkladně ověřte! Kryptokomunita je dlouhodobě na mušce podvodníků a zdá se, že jediné, co s tím regulátoři dělají, je, že vás nutí vytvářet a rozesílat kopie svých citlivých osobních dokumentů.

Podvod zaměřený na hodlery XRP

Kryptoměnová komunita se opět stala terčem podvodníků, tentokrát se scameři zaměřili na hodlery XRP. Stejně jako u některých předchozích podvodů, i tentokrát slibují lákavé pobídky. Pohádka o podpoře komunity a odměnách pro držitele XRP nemá šťastný konec. Společnost Ripple neschválila žádný program, kde by rozdávala XRP svým hodlerům a “XRP army.” Neexistuje žádný takový projekt, pouze airdrop tokenů Spark, o kterém jsme vás již informovali. Tak jaký je důvod, proč by se někdo mohl napálit a sám odeslat své kryptoměny ze své bezpečné peněženky podvodníkům?

Sofistikovaný podvod

Podvod se velmi věrným způsobem vydává za společnost Ripple

Advertisement
. Tito scameři disponují e-mailovými adresami komunity, pravděpodobně získanými z některého z hacků – dost možná jde o únik e-mailů vlastníků hardwarové peněženky Ledger. Kouzelný pohádkový hrad se promění v perníkovou chaloupku, když si uvědomíte, že web, který velmi přesvědčivě imituje stránky společnosti Ripple, není pravý. Ten, kdo si nedá pozor a začne loupat perníček, se může velmi snadno ocitnout v trobě – tedy přesněji bez svých mincí XRP.

Na obrázku níže vidíte odkaz na doménu, kde je zakroužkována nenápadná koncovka „.so.” Tento drobný detail znamená rozdíl mezi legitimním webem Ripple.com a scamem, který se za něj vydává.

XRP scam (zdroj: Twitter)

Ripple uvádí:

„Dejte si pozor na nejnovější “giveaway” podvod: koluje falešný e-mail a podvodný web nabízející „Programy pobídek pro komunitu“ nebo „Plány pobídek XRP.“ Ani Ripple, ani žádný jednatel naší společnosti nenabídl – ani nikdy nenabídne – bezplatné dárky v digitálních aktivech.”

TIP: “Black Friday” na kryptomarketu je u konce? O víkendu vznikl Enormní GAP na CME Bitcoin futures

Závěr

Na podvodném webu si i jen velmi lehce nepozorný uživatel připadá jako na legitmních stránkách Ripple. Najde zde (podvodný) návod, jak získat zdarma odměnu v XRP. Podvodníci se ho do poslední chvíle snaží udržet v iluzi, že se přihlašuje k lákavému bonusu. Tato pohádka však nemá šťastný konec, jako ta o Popelce. Na lačné zájemce zde nečeká žádná odměna, či dokonce princ… Dávejte si tedy dobrý pozor, zejména pokud jde o různé lákavé nabídky a báchorky. Varovali jsme vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.