Úterý, 5 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Ripple zažaloval YouTube: K zastavení scamů poškozujcích naši pověst nedošlo

Společnost Ripple, která vydává 3. nejsilnější kryptoměnu XRP, a její generální ředitel Brad Garlinghouse žalují YouTube. Důvodem soudní žaloby je, že podle nich mediální gigant na své platformě adekvátně neřeší krypto scamy. Největší videoplatformu používají kybernetičtí zloději k tomu, že zde nabízejí “rozdávání” a následně kradou kryptoměny. Podvodníci na YouTube spouštějí živé přenosy pomocí obrázků předních technologických osobností a společností, což má v obětech vyvolat pocit důvěryhodnosti. Následně požádají o zaslaní malého množství kryptoměny s tím, že obratem zaplatí mnohem větší částku. Pochopitelně to zůstane u toho, že se jejich důvěřivé oběti žádného airdropu nedočkají.

Tip: Youtube smazalo video Jaroslava Duška: Pochválil blockchain a řekl, že pravidla komunity musí tvořit komunita

Ripple žaluje YouTube

Nedávno se na YouTube objevily výše popsané podvody vydávající se za účty Billa Gatese či Brada Garlinghouse. Technologická společnost Ripple a její CEO požadují nespecifikovanou částku jako náhradu za údajnou nečinnost a poškození jejich dobré pověsti. Uvádějí:

„V posledních několika měsících Ripple a pan Garlinghouse utrpěli – a nadále trpí – nenapravitelnou škodu na jejich veřejném image, značce a reputaci, což je přímý důsledek úmyslného a nevysvětlitelného neúspěchu YouTube při řešení všudypřítomných a škodlivých podvodů, ke kterým dochází na její platformě.

Tento podvod – často a pochybně nazvaný ‘the XRP 1 Giveaway’ – je útokem třetí strany na značku Ripple, pověst pana Garlinghouse a držitele XRP po celém světě. Podvod – všudypřítomný a rozšířený postup počínání podrobně popsaný v obviněních, která následují – se často spoléhá na útoky typu phishing, hacknuté YouTube účty a zneužití jména pana Garlinghouse a ochranných známek Ripple. Závisí to však také na spokojenosti a neochotě YouTube brát vážně opakované požadavky Ripple na akci.“

Kromě toho, že je platforma obviněná z „úmyslné nečinnosti,” je současně žalována ze zisku z podvodů. Toho měla dosáhnout tím, že umožnila podvodníkům koupit si reklamy propagující jejich scam videa. Ripple dále upozorňuje, že právě zneužití jeho ochranných známek a podoby Brada Garlinghouse způsobilo, že lidé v dobré víře, že jde o legitimní video, naletěli podvodníkům a přišli o peníze. Společnost YouTube podle nich generuje zisky z těchto scamů, a to dokonce i poté, co byla informována o podvodech.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *