Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kytkova zpráva z kryptosvěta: Díl první – Jeden z davu

Když jsem začal dělat tento web, začal jsem se za pochodu současně učit mnoho věcí o kryptoměnách. Není to tak, že bych k vám “promlouval” z pozice mistra kryptoměn, ani si na něj nehraju. S pokorou říkám, že jsem jen jeden z vás.

Info: Tímto dílem odstartuje něco jako můj vlastní blog, kde vám postupně řeknu něco o sobě, o svém přístupu ke kryptoměnám… Dozvíte se více o tom, jak a proč vlastně vznikl Hodler, ale i co od nás můžete čekat do budoucna, něco z našich cílů, zásad, atd. Nebude to tedy vyloženě osobní blog, ale spíš hlavně v souvislosti s KryptoHodlerem.

Je jen na nás, jak spolu budeme v naší CZ/SK kryptokomunitě vycházet

Někdy přemýšlím o svých čtenářích. Říkám si, jací lidé vlastně čtou tyto články? Jsou to hodleři, nebo snad jen konzumenti novinek a zpráv? Představuji si, jak vnímáte mé snahy psát tak, aby věty dávaly smysl a obsahovaly co nejvíc relevantních informací. Říkáte si, jo, dobrý článek, nebo se zlobíte, co tam zase píšu… Směju se u těchto představ a vzpomínám na řadu rozzlobených komentářů, že je vše jinak, nebo vypichujících nějakou nechtěnou nepřesnost.

Možná ani po několika letech stále nevím o kryptu dost, protože těch rozčilených reakcí vlastně dosud bylo mnohem víc, než že by někdo poděkoval za některý pracně vypiplaný článek. Zároveň ale cítím, že zpravidla bývají ti nejhlučnější těmi, kdo toho ví nějmíň, zatímco ten, kdo má skutečné znalosti, nemachruje, protože se již mnohokrát přesvědčil, že toho ještě hodně neví. Naděje tedy stále žije. Stačí, když ti rozumní začnou jednat. A to vlastně platí v celé společnosti, nejen v naší komunitě.


Kdopak ví, co je to Bitcoin?

Udělej si svůj vlastní výzkum, říkají s oblibou bitcoineři. Většina z nás jsme ale pohodlní a dáme přednost tomu, když to někdo udělá za nás, že jo? A to vlastně ani nemusí být nutně špatně. Jde o nějaký proces učení a jako takový má vždy v zásadě dva druhy provedení. Buď se můžete v podstatě na zpaměť učit nějaké poučky, to je taky možnost, nebo začnete o věcech přemýšlet a postupně probírat a třídit informace, až se vám vynoří nějaký obraz. Když si vyberete druhý přístup, v zásadě neuděláte chybu při přečtení či zhlédnutí čehokoli. I mylné či neúplné informace vám neuškodí, protože si je zařadíte do své myšlenkové mapy a zde si je následně podrobíte zkoumání, kdykoli zaznamenáte informaci, která s nimi bude v rozporu. Snad jsem to nenapsal zbytečně složitě, je to totiž úplně jednoduché.

Má to jediné úskalí. Proces učení je v tomto případě dlouhodobý a čím komplexňejší je předmět toho, čím se zabýváte, tím to trvá déle. My hodleři máme času dost. Čas je naše největší výhoda, takže mi dává smysl, když se tu společně budeme učit a vzájemně si doplňovat info. Máme k tomu řadu kanálů, ať už sociální sítě jako Facebook, kde Hodler aktuálně pomáhá budovat 2 skupiny (HODL, Kryptokomunita CZ/SK), na Twitteru. A do budoucna doufám hlavně na blockchainových platformách, jako je Steemit, Hive blog, a další. Mimochodem, tento blog bude současně vycházet také zde, na blockchainu…

Moje hlavní eso v rukávu je však samozřejmě tento web, kolem kterého se snažím dlouhodobě budouvat přátelskou komunitu i tým. Aktuálně píšu asi 99% článků sám, ale pokud se někdo z vás má chuť přidat, rád ho (nebo ji) uvítám. Napiš mi (třeba na fb, nebo e-mail: info@kryptohodler.cz) a kdo ví, třeba z tebe bude redaktor. Nepiš mi ale primárně pro peníze. Ideálně mi napiš v případě, pokud jsi stejný blázen jako já a chceš se tu nějakou dobu učit i bez jistoty, že to dlouhodobě k něčemu bude dobré. A vy ostatní, pamatujte, že jsme v tom společně. Jednou se buď dozvíme co je Bitcoin

s bohatstvím v kapse, nebo příjdeme na to co Bitcoin není bez peněz. Jinou možnost v zásadě pro hodlery nevidím.


Jeden z davu

Není to tak dávno, co jsem ze všeho nejradši sázel rostliny. Nakupoval jsem různé zajímavé rostlinky a semínka, přenášel květináče a oddával se klidnému rozjímání. Tato doba netrvala až tak dlouho, než jsem se vydal trochu jiným směrem. Avšak stále těžím z toho, že jsem schopný si něco doma vypěstovat, což se mi ještě může hodit, kdo ví. Hlavně se mi ale hodí klid, který jsem v té době v sobě znovuobjevil, abych tak řekl. V podstatě se rozčílím docela snadno, takže mi to mnohdy pomáhá. Dnes trávím většinu dne u počítače a něco mi říká, že ani toto období nepotrvá věčně, než začnu opět více tíhnout někam ven.

Moje jméno je Kytka a jsem jeden z davu. Prožívám obyčejné věci a někam se posouvám. Rostu a učím se nové věci. Když říkám moje jméno je Kytka, myslím to přesně tak. Neříkám, že jsem Kytka, protože nejsem. Jak jsem řekl, jsem jeden z davu a tak to i zůstane. Nebuduji zde svoji osobnost, ale projekt – značku. Zároveň mám nějaké věci, o které se s vámi nepodělím. Mám rodinu, osobní život, a tak to i zůstane. Buduji své druhé jméno jako skládačku. Nedivím se, že to pro vás může být trochu hádanka. Ale je to krásně jednoduché a zapadá to do sebe. Vysvětlením je rozličná paleta metafor a slovních hříček, ale abych vše nevyčerpal hned v prvním díle, tak zde své povídání přeruším.


Snad vás tento článek aspoň trochu bavil a pokud ano, budu rád, když se tu sejdeme příště. U dalšího dílu, který ještě nevím kdy vyjde, protože tohle není obsah, který bych tvořil pro obsah. Chci vám zde trochu přiblížit kdo je to Kytka, proč KryptoHodler a v podstatě říct, co mi leží na srdci. Nazval jsem první díl Jeden z davu, aby vám bylo od začátku jasné, že k vám nebudu promlouvat jako nějaký odborník. Jsem si na 100 % jistý, že převaha je na vaší straně. Teď jde jen o to, aby každý předal svůj díl vědění ostatním a společně budeme všichni vědět víc, že jo? Tak tím bych to asi dnes ukončil. A pokud chcete začít psát, začněte tím, že mi napíšte.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *