Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

MicroStrategy chce investovat dalších 400 mil $ do BTC. Již vlastní Bitcoin v hodnotě 775 mil. $

V srpnu 2020 oběhla kryptosvět zpráva, že se největší světová obchodní zpravodajská firma rozhodla nakoupit Bitcoin za čtvrt miliardy dolarů. Od té doby společnost MicroStrategy soustavně navyšuje své pozice v BTC.

MicroStrategy plánuje nákup BTC za 400 mil $

Přední firma zabývající se poskytováním služeb v oblasti business inteligence MicroStrategy sází na jedinou kartu. Tou kartou je Bitcoin a společnost nyní hodlá zdvojnásobit svou sázku – přibližně. Je to střela na slepo, nebo přesně mířený a promyšlený tah? To ukáže budoucnost, ale nyní MicroStrategy hodlá investovat dalších 400 milionů dolarů do Bitcoinu. Tohle sami doma nezkoušejte!

Společnost investuje do BTC téměř 9 miliard Kč, které nemá. Musí si je tedy někde půjčit – a to formou vydání cenných papírů. Konkrétně se bude jednat o konvertibilní senior bankovky – dluhový cenný papír, nabízený pouze kvalifikovaným institucionálním investorům, který lze převést na akcie emitující společnosti. Čistý výnos z jejich prodeje poputuje rovnou na Bitcoin, kterého chce MicroStrategy hodlovat co nejvíce.

Společnost prodej dluhopisů oznámila 7. prosince. Gabor Gurbacs, generální ředitel newyorské investiční firmy VanEck, naznačil, že se již jedná spíše o veřejně obchodovaný bitcoinový fond / investiční společnost.

Kolik Bitcoinu (investiční?) společnost vlastní?

Společnost poprvé v srpnu získala 21 454 BTC za kupní cenu přibližně 250 milionů USD a souběžně oznámila, že plánuje přijmout Bitcoin jako primární rezervní aktivum. Od té doby pilně skládá Bitcoin do svých holdingů na hromádku a zvyšuje svou celkovou investici. Jen před několika dny, 5. prosince, generální ředitel společnosti MicroStrategy Michael Saylor oznámil, že společnost zakoupila dalších 2 574 BTC při kurzu přibližně 19 427 USD. Tím navýšila celkovou investovanou částku o dalších 50 milionů USD.

Uvádí:

„Společnost MicroStrategy zakoupila přibližně 2 574 bitcoinů za 50,0 milionů USD v hotovosti v souladu se svou politikou rezervy treasury, za průměrnou cenu přibližně 19 427 USD za Bitcoin. Nyní vlastníme přibližně 40 824 bitcoinů.“

Společnost nyní ve svém portfoliu 40 824 BTC v hodnotě asi 776 milionů dolarů, vzhledem k aktuálnímu kurzu BTC okolo 19 tisíc USD za jednotku. Při současných cenách by 400milionová dolarová investice zvýšila krypto majetek firmy o dalších zhruba 21 000 bitcoinů, tedy na celkových více než 61,8 tisíc jednotek.

USA: Měnový regulátor potvrzuje nové kryptoregulace před odchodem Trumpovy administrativy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *