Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

USA: Měnový regulátor potvrzuje nové kryptoregulace před odchodem Trumpovy administrativy

Úřadující americký kontrolor měny – přední bankovní regulátor – Brian Brooks potvrzuje, že před odchodem současné Trumpovy administrativy budou stanoveny nové kryptoměnové předpisy.

Nové kryptoregulace z Trumpovy dosluhující vlády

Nejvyšší regulační úřad kontrolor měny (OCC) oficiálně oznámil, že veřejnost může v příštích týdnech očekávat nové politiky regulující kryptoměny. Brian Brooks sdělil, že nová sada předpisů se zaměří na zajištění chybějící regulační jasnosti v rozvíjejícím se krypto sektoru, což podle jeho názoru pomůže investorům cítit se bezpečněji v prostoru. Konkrétní podobu avizované kryptoregulace však zatím nepředstavil.

Uvádí:

„Nemyslím si, že potřebujeme 50 předpisů místo dvou, ale to, co potřebujeme, je jasnost v tom, co je povoleno. Potřebujeme například pokyny, zda se banky mohou připojit přímo k blockchainům jako platební sítě. Odpověď musí být ano. Potřebujeme odpovědi o tom, zda banky mohou kryptoměnu opatrovat, aby se instituce cítily dobře při přijímání.“

Regulátor tedy slibuje, že podniky, instituce a banky, ale i všichni ostatní získají díky nové sadě předpisů dosluhující Trumpovy vlády přehledný a jasný právní rámec pro kryptoměny. Nutno uznat, že přesně po jasných kryptoregulacích již dlouho řada současných i potenciálních účastníků kryptotrhu volá. Stejně tak je však potřebné zachování nezávislosti kryptoměnových peněženek bez třetích stran.

Varování Coinbase

KryptoHodler v listopadu informoval o varování generálního ředitele největší americké kryptoburzy Coinbase. Ten uvedl, že se dosluhující ministr financí z Trumpovy administrativy Mnuchin údajně pokusí protlačit před koncem svého funkčního období škodlivé regulace kryptoměn. Brian Armstrong sdílel své obavy, že vláda USA hodlá regulovat samostatné (non custody) kryptoměnové peněženky, což by postihlo hodlery a negativně dopadlo na rozvoj a růst kryptotrhu.

Brooks však zdůrazňuje, že cílem jeho kanceláře není potlačit růst, ale podporovat to, co považuje za obrovský institucionální zájem o svět kryptoměn. Toho hodlá docílit právě poskytnutím jasnosti v celém odvětví. Zda je striktní prověřování vlastníků kryptopeněženek součástí této jasnosti zatím neobjasnil.

TIP: Co se změnilo od roku 2017 a v čem se bude bull market 2021 lišit

Závěr

Úřadující americký kontrolor měny slibuje nové kryptoregulace před odchodem Trumpovy administrativy. Měli bychom se jich dočkat v příštích 6 – 8 týdnech” a údajně přinesou regulační jasnost ohledně kryptoměn v USA. To podle Brookse kryptonadšencům i zapojenému byznysu a institucím „usnadní vědět, jak investovat, vědět, jakými způsoby mohou být instituce zapojeny v této třídě aktiv. To jsou věci, které v tomto okamžiku zvyšují ceny. Víte, že to mohla být bublina před dvěma lety, ale s větší jasností se to instituce, které to vidí jako skutečnou věc, chystají přijmout v měřítku, v jakém to již začaly dělat.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *