Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Facebooku hrozí žaloba za prosincový rebranding digitální měny Libra na Diem

Libra doufá, že nový název pomůže lidem zapomenout na masovou regulační paniku, která potopila původní oznámení Facebooku o své digitální měně. Rebrandingem vzniká Diem Association. Má to však háček…

Carpe ‘Diem’

Latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius, zní: užívej dne – carpe diem. Těžko říct, zda právě to inspirovalo stablecoinový projekt ze stáje Facebooku, který se chtěl přejmenovat. Tak či tak, Asociace Libra doufala, že jí název Diem pomůže vychýlit misky PR vah na svou stranu. Projekt, který čelil rozsáhlé a zdrcující regulační vendetě, našel v rebrandingu novou naději.

Začátkem prosince asociace vydala tiskovou zprávu, kde oznámila svou novinku. Uvedla, že s novým názvem symbolicky začíná nový den: Nyní přecházíme na název „Diem,“ který označuje nový den projektu. Asociace Diem bude pokračovat v misi budování bezpečného, zabezpečeného a vyhovujícího platebního systému, který dává lidem a podnikům po celém světě sílu.”

Žaloba proti Facebooku?

Plán Facebooku, rebrandovat svůj stablecoinový projekt z Libra na Diem, se setkal s právními hrozbami. Ty pocházejí od malého stejnojmenného evropského startupu. Nový den přinesl problémovému projektu novou překážku. Spoluzakladatel společnosti Diem, prominentní evropský fintech investor, Chris Adelsbach přupustil, že ho vyhlídka soudní tahanice s Facebookem poněkud zastrašila. Nicméně dostal právní radu , která mu ukládá ochranu své značky.

Facebook podle něj nevynaložil potřebné úsilí, aby si ověřil, zda je název volný, proto, že: Zjevně zastávali názor, že ‘je můžeme jednoduše rozdrtit, jsme Facebook.'”

Stejnojmenná platforma umožňuje uživatelům okamžitě prodávat majetek online a nabízí debetní karty. Podle oznámení je, dle CEO společnosti Geri Cupi, firma Diem ohromená záměrem asociace Libra přejmenovat se právě na „Diem.“ Uvedl: „Jako malý startup se obáváme, že zmatek zákazníků vyplývající z akcí Libry významně ovlivní náš růst.”

TIP: Facebook spustí Libru v lednu; Tradeři zažili masivní likvidace na Díkuvzdání; Korekce a pád Bitcoinu nemusí být u konce: Příběhy týdne

Závěr

Během konference, která se konala 7. prosince mezi ministry G7 a hlavami centrálních bank, německý ministr financí Olaf Scholz popsal stablecoinový projekt Libra jako „vlka v rouše beránčím.“ A dodal, že musí zajistit, že „měnový monopol zůstane v rukou států.”

Projekt se snažil setřepat nános negativní PR svým přejmenováním na Diem. S novým názvem si však svého nového dne příliš neužijí, protože si zapomněli ověřit, zda již není použit jiným finančním podnikem. Podobnému právnímu sporu přitom nedávno čelila společnost Ripple za používání značky „PayID.“ Případ skončil přejmenováním na „Paystring.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *