Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Reuters bude na Facebooku bojovat proti fake news. Začíná před americkými prezidentskými volbami 2020

Facebook rozjel spolupráci s agenturou Reuters, aby na jeho sociálních platformách pomohla identifikovat falešné zprávy, pár měsíců před americkými prezidentskými volbami.

Reuters se připojila programu Facebooku pro kontrolu skutečností

V rámci programu Facebooku pro kontrolu skutečností třetími stranami bude agentura prohledávat fotografie, videa, titulky a další příspěvky v angličtině a španělštině na Instagramu a Facebooku. Reuters následně zveřejní svá zjištění na zvláštním blogu.

Reuters je největší poskytovatel multimediálních zpráv na světě. Cílem nové iniciativy na kontrolu skutečností je identifikace dezinformací na sociálních médiích. Nově vytvořená jednotka pro kontrolu faktů v Reuters ověří obsah zveřejněný na Facebooku a Instagramu a určí ty, které jsou nepravdivé nebo zavádějící.

(Předvolební) Boj proti fake news

Reuters uvádí, že definformace jsou rostoucím problémem nejen v USA, kde se nyní schyluje k prezidentským volbám, ale po celém světě. Jessica Aprilová, ředitelka globálních partnerství společnosti, k tomu uvádí:

„Neustále rozpoznáváme závažnost dezinformací, které se dějí po celém světě. Je to rostoucí problém, který ovlivňuje společnost každý den a je odpovědností zpravodajských organizací a platforem, aby zastavily šíření nepravdivých zpráv.”

Keren Goldshlagerová, která má rovněž na starosti partnerství, k tomu za Facebook řekla:

„Rozšíření našeho programu kontroly faktů je důležitou součástí naší práce v boji proti dezinformacím. Jsme nadšeni, že se Reuters připojuje k našemu americkému partnerství a víme, že z jejich odbornosti v oblasti vizuálního ověřování a obsahu vytvářeného uživateli budeme mít nesmírný prospěch.“

Závěr

Pokud jde o samotné americké prezidentské volby 2020, spolupráce je prezentována na dobu před nimi, ale i mimo ně. To taktně přehlíží dřívější nařčení Facebooku, že umožnil díky dezinformacím ovlivnit prezidentské volby, ve kterých se moci ujal Donald Trump. Přesto, že to tak není prezentováno, je mnohými tento krok vykládán jako příprava na nadcházející volby.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

DeFi | Top 10 platforem v decentralizovaných financích

Zdroj:
https://www.reuters.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *