V Nizozemsku vybouchly dvě dopisní bomby – Pachatel požaduje Bitcoin

Nizozemsko, Nizozemsku, bomba, pošta, výbuch

Dvě dopisní bomby včera explodovaly v Nizozemsku. Každá bomba byla doprovázena dopisem požadujícím nezveřejněné množství BTC.

V Nizozemsku explodovaly dvě dopisní bomby

Jedna z bomb, které ve středu vybouchly v Nizozemsku, byla odeslána do zařízení na třídění pošty ABN Amro na ulici 24 Bolstoen v Amsterdamu. Zaměstnanec uslyšel syčivý zvuk a okamžitě odhodil balíček stranou. Ten následně explodoval.

Policie uvádí, že další balíček explodoval jen o několik minut později v obchodě s elektronikou Ricoh. Ten se přitom nachází ve městě Kerkrade nedaleko hranice s Německem, asi 225 km od místa prvního výbuchu.

Útočník požaduje Bitcoin

Při žádném z obou výbuchů balíčků v Nizozemsku nebyl nikdo naštěstí zraněn. Výbuchy jsou nejnovějšími v řadě poštovních bomb zaměřených na hotely, centra třídění pošty a další podniky v Amsterdamu, Rotterdamu a Utrechtu, které začaly v lednu. Vydírající dopisy pak údajně požadují nezveřejněné množství Bitcoinu, výměnou za zastavení dalších útoků.

Lex van Liebergenová, mluvčí Amsterdamské policie, uvádí:

„Je možné říci, že všechny tyto [bomby] jsou propojeny, protože byla vznesena stejná poptávka[BTC]. Ale stále nevíme, kdo to poslal. Stále vyšetřujeme.“

Policie nezveřejnila žádné detaily o platbě, jako požadovanou částku Bitcoinu, nebo adresu peněženky či jiné podrobnosti. Pravděpodobně proto, že tyto údaje případně mohou být použity proti podezřelému. Uvedla:

„Policie důrazně bere v úvahu, že dopis nalezený ve středu ráno [v Amsterodamu] zapadá do řady dopisních bomb dříve odeslaných a nalezených na různých místech v zemi. Dopis v Kerkrade dnes ráno je také součástí vyšetřování.“

Závěr

Nelichotivou vizitku někdo v Nizozemsku udělal Bitcoinu, když využil poštovní bomby k vydírání. Žádná z dvou bomb, které včera explodovaly, nikoho naštěstí nezranila. Jelikož se podobné útoky opakují již od začátku roku, můžeme se domnívat, že policie již dříve odmítla pachateli vyplatit požadovanou částku na jeho BTC adresu a věří, že se jí podaří jej včas dopadnout.

Advertisement

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Facebookovinky #8 | Buffett potkal Suna, PlanB bullish predikce, altcoinová sezóna 2020 a další kryptonovinky…

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.