Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy | Končí sezóna altcoinů? Samsung pokračuje v podpoře BTC a ETH. Žádná daň na herní tokeny!

Začneme kryptomarketem, který ovládl růst altcoinů a následně si i tentokrát projdeme jen a pouze ty nejzajímavější zprávy a novinky z kryptosvěta. Od posledního dílu uběhlo pár dní a nejlepší nepravidelné kryptozprávy jsou tu zas!

Začátek roku ovládl růst altcoinů

Kryptomarket připomíná situaci, jaká zde panovala na jaře minulého roku. Bitcoinová dominance klesá a to signalizuje sezónu altcoinů. Ethereum jako dlouhodobě nejsilnější ze všech altcoinů, lze použít jako vhodný příklad. ETH zažívá pěkné oživení a jeho cena se od začátku roku více než zdvojnásobila (ze 130 a aktuálních 270 USD dle CMC).

Ethereum těží ze sezóny altcoinů

Stále máme v živé paměti, jak špatný byl pro altcoiny následující zbytek roku 2019. Když se podíváme na graf dominance BTC, je zde vidět značná podobnost, která věští možný konec sezóny altcoinů. Pokud se Bitcoin nyní odhodlá k dalšímu masivnímu převzetí dominance, mohl by nás čekat nejen konec altcoinové sezóny, ale další katastrofa pro celý trh altcoinů. Pokud hodlujete altcoiny, tak se nyní možná trochu spotíte, než bude jasné, zda se nebezpečí přežene a situace se nezopakuje, nebo se dominance BTC (žlutý graf) opět přihlásí o slovo silným růstem a zamíří někam k 80 %.

dominance, BTC, altcoinů

Nová generace mobilů Samsung podporuje BTC a ETH

Samsung, který jen ve třetím čtvrtletí roku 2019 prodal po celém světě 78,2 milionů mobilů, je největším výrobcem smartphonů na světě. Nyní potvrdil, že jeho nová verze Galaxy S20 bude opět podporovat kryptoměny, včetně Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH). Společnost poprvé vydala Blockchain Keystore začátkem roku 2019, čímž se chytrý telefon Samsung přeměnil na hardwarovou kryptopeněženku. Společnost uvádí:

„Vytvořili jsme bezpečný procesor určený k ochraně vašeho kódu PIN, hesla, vzoru a blockchainového soukromého klíče. V kombinaci s platformou Knox je zabezpečení vloženo do každé části telefonu, od hardwaru po software. Takže soukromá data zůstávají soukromá.“

IRS nechce daň z herních tokenů

Američtí daňoví poplatníci jsou dle nových informací na webu IRS osvobozeni od daňových povinností z herních transakcí prováděných s virtuální hotovostí. Změna webových stránek odstranila Robux a V-bucks – herní měny pro Fortnite a Roblox – ze seznamu zdanitelných měn.

Obecně v daňových předpisech v USA i po celém světě stále přetrvává zmatek ohledně danění krypta. Ten nutí uživatele kryptoměn podstupovat riziko, že na daních přeplatí, což jim zřejmě nebude vráceno, nebo zaplatí málo či špatně, což může vést k nepříjemnostem a pokutám.

6 z Top 50 fintech společností je z kategorie Blockchain a Bitcoin

Forbes tento týden zveřejnil seznam Top 50 Fintech společností pro rok 2020. 6 z nich je zapojeno do kryptoměn a blockchainu. 48 z těchto společností sídlí v USA a všechny spojuje to, že „dělají finanční služby snadnější, rychlejší a levnější.” Na seznamu figurují konkrétně tyto firmy v kategorii „Blockchain a Bitcoin:“Axoni, Chainalysis, Coinbase, Everledger, MakerDao a Ripple.

FC Barcelona spustila svůj token

Slavný španělský fotbalový klub FC Barcelona spouští vlastní fanouškovský token. Jedná se dle Forbes o 4. nejcennější fotbalový klub na světě, který bude mít nyní pro fanoušky vlastní ERC-20 kryptoměnu, jako už dříve např. Juventus. FC Barcelona spolupracuje s fintech platformou Chiliz. Alexandre Dreyfus, zakladatel a CEO platformy založené na blockchainu Etherea, uvedl:

„jsme velmi hrdí na to, že jsme spustili token Barca na blockchainové platformě v Chiliz.”

Francie tlačí EU k odstranění překážek pro krypto

Francouzské úřady žádají Evropskou komisi, aby vyvinula evropskou digitální strategii pro finanční služby prostřednictvím na míru šitých předpisů a dalších opatření. Chtějí, aby EU „umožnila vydávání a výměnu finančních nástrojů na blockchainu odstraněním stávajících právních překážek.“ Jednotlivé překážky navíc jasně definují. Patří nezi ně např. „potřeba identifikovat správce blockchainu,” což se neslučuje s decentralizací, nebo „povinnost zprostředkování úvěrovou institucí nebo investiční společností.”

Závěr

Nejzajímavější zprávy z kryptosvěta, to jsou Kryptozprávy na webu KryptoHodler. Děkujeme za pozornost a těšíme se na vás u dalších článků nebo v diskuzi na sociálních sítích.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Facebookovinky #8 | Buffett potkal Suna, PlanB bullish predikce, altcoinová sezóna 2020 a další kryptonovinky…

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *