Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Brave odhalil rozsáhlé sledování lidí, kteří hledají pomoc na stránkách Britské rady

Webový prohlížeč Brave ve své zprávě odhaluje, že lidé hledající pomoc kvůli závislostem, zdravotnímu postižení a chudobě na webových stránkách Britské rady jsou profilováni soukromými společnostmi ve Velké Británii.

Skandál ochrany soukromí

Brave odhalil rozsáhlý dohled nad občany Spojeného království soukromými společnostmi prostřednictvím zabudovaných sledovacích prvků na webových stránkách britské rady. Dr. Johnny Ryan, hlavní politický ředitel společnosti Brave, uvedl:

„Naše zjištění ukazují, že rada vystavuje obyvatele Velké Británie masovému profilování. To je nebezpečné, protože to vede k manipulaci a diskriminaci. Jedná se o problém, když se například algoritmus rozhodne nezařadit vaši praconí přihlášku na základě vaší předchozí aktivity na stránkách rady, například na stránce podpory drog. Jakmile budou vaše zájmy a online aktivity v “divočině”, nemáte ponětí, jak by to mohlo být použito. Běžné webové prohlížeče proti tomu nechrání.”

Brave bojuje za soukromí

Brave již ve Velké Británii usiluje delší dobu o změnu k lepší ochr aně soukromí.

Je to největší porušení dat, jaké kdy bylo ve Velké Británii zaznamenáno” – hovoří prohlížeč o tzv Real Time Bidding (RTB). Jedná se o online aukce reklamních banerů cílených na konkrétního pečlivě vybraného uživatele. Ačkoli nezákonnost dle zprávy není zpochybňována a britský regulační orgán pro ochranu soukromí (ICO) ji sám dříve potvrdil, dosud však neprovedl žádné kroky.

„Nyní je to celých 17 měsíců od doby, kdy byly před ICO podány důkazy od Brave a stížnosti na porušení zákonů o ochraně údajů,” řekl Brendan Eich, vynálezce JavaScriptu a generální ředitel společnosti Brave. Dodává:

„Nyní je čas jednat. Tato zpráva by měla podnítit britskou komisařku pro informace Elizabeth Denhamovou, aby konečně prosadila zákon. Měla by přinutit datové společnosti, aby přestaly s rozsáhlým šířením osobních údajů.“

Závěr

Webový prohlížeč Brave používající nativní token BAT (Basic Attention Token) je velmi silně zaměřen na soukromí uživatelů. Uvádí, že již dlouhodobě předkládá důkazy a snaží se donutit britské orgány jednat ve věci RTB. Regulační orgán pro ochranu soukromí (ICO) oznámil v červnu 2019, že RTB je v současné době nezákonné a poskytl průmyslu šest měsíců na jeho zastavení. Ačkoli lhůta v prosinci uplynula, průmysl se nijak zásadně nestáhl a regulátor nekoná žádné kroky. Brave proto věří, že jeho zpráva nyní donutí orgány jednat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Reuters bude na Facebooku bojovat proti fake news. Začíná před americkými prezidentskými volbami 2020

Zdroj:
https://brave.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *