Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy | Bitcoin překonal 10K $, Trumpova kryptopolicie, kryptoplatby Bakktu, JPMorgan, Monero, PlusToken

Od posledního dílu uběhlo pár dní a nepravidelné kryptozprávy jsou tu zas! I tentokrát si projdeme jen ty nejzajímavější zprávy a novinky z kryptosvěta.

Bitcoin překonal 10 000 dolarů

Ačkoli mnozí již předpovídali hlubší korekci, na druhý pokus Bitcoin prolomil silnou psychologickou i rezistenční oblast okolo 10K $. Ve včerejších odpoledních hodinách došlo k silné pumpě, která během chvilky projela 10tisícovou hranicí. Teprve o den dřív se přitom BTC nad tuto hodnotu letos poprvé dostal, rychle však přišel propad. Když napodruhé projel kurz k úrovni 10 200 dolarů, v nočních hodinách BTC jen krátce zkonsolidoval a poskočil k 10 300, kde se dosud nachází. Růst může být částečně podporován spekulacemi na halving, který nás čeká přibližně za 3 měsíce.

Trump chce “kryptopolicii” za 2,4 miliardy dolarů

Americký prezident Donald Trump v rámci sestavování rozpočtu pomyslel na kryptoměny. A navzdory všemu pokroku a drtivé většině slušných lidí, kteří do kryptoměn investují, nebo v nich vidí skvělou inovaci, prezident USA, resp. jeho administrativa, uvádí:

„Technologický pokrok v posledních desetiletích, jako jsou kryptoměny a zvyšující se propojení mezinárodního finančního trhu, vyústil ve složitější zločinecké organizace a odhalil silnější vazby mezi finančními a elektronickými trestnými činy a financováním teroristů a nepoctivých státních aktérů.“

Nemalé finanční prostředky vláda USA hodlá použít při pokračování svých investic do ekonomických nástrojů, které mohou prosazovat zájmy zahraniční politiky USA a pomáhat jí v boji proti novým údajným hrozbám, jako je používání kryptoměn při praní peněz a financování terorismu. Za tímto účelem by americká tajná služba mohla v rámci návrhu rozpočtu Bílého domu na rok 2021 získat finanční prostředky na monitorování kriminálních trestných činů ve výši až 2,4 miliardy dolarů.

Bakkt chce dostat kryptoplatby do mainstreamu

Intercontinental Exchange (ICE), mateřská společnost newyorské burzy a bitcoinové obchodní platformy Bakkt, chce dostat kryptoplatby do hlavního proudu. Partnerství se společností Bridge2 Solutions umožní rychlý vývoj aplikace, která bude převádět a zpracovávat kryptoplatby po celém světě v rámci spotřebitelských plateb. Společnost uvádí:

„Se spuštěním aplikace Bakkt poprvé nabídneme spotřebitelům robustní platformu spojující využití všech jejich digitálních aktiv, od krypta přes věrnostní body po herní tokeny, v jediné uživatelsky přívětivé peněžence.”

JPMorgan chce partnerství s ConsenSys

Bankovní gigant JPMorgan plánuje spojit svůj blockchainový projekt Quorum s ConsenSys. Jak informovala

agentura Reuters, dohoda bude pravděpodobně oficiálně oznámena během příštích šesti měsíců. Konkrétní podmínky zatím nejsou známy. JPMorgan, který postavil Quorum pomocí Etherea, také dříve uvedl, že použije Quorum k vydání digitální měny s názvem JPMorgan Coin. Spojení s ConsenSys, jenž založil Joe Lubin – spoluzakladatel Etherea, bylo vybráno, protože obě organizace spolupracují s ETH a pojí je také dřívější spolupráce.

Monero v potenciálním nebezpečí 51% útoku

Monero je nejznámější kryptoměna zaměřená na ochranu soukromí uživatelů. Jedná se o tzv. privacy coin a řadí se mezi oblíbené krypto se silnou komunitou, které dokonce uznává i část Bitcoin maximalistů. XMR se však potýká s problémem. Nebezpečná centralizace těžby Monera spočívá v tom, že nyní jen 2 těžební pooly (supportxmr.com a minexmr.com) ovládají přes 60 % hashrate. V nejhorším případě, pokud by došlo ke zneužití, by mohlo dojít k 51% útoku na síť a ke dvojí útratě stejných mincí.

BTC z peněženky PlusToken scamu opět v pohybu

Téměř 12 tisíc BTC spojených s obrovským kryptoměnovým podvodem PlusToken se dalo do pohybu. Včera o tom na Twitteru informovala aplikace Whale Alert. Původ mincí potvrdila Dovey Wanová, spoluzakladatelka Primitive Crypto, která sleduje tento podvod celé měsíce.

Závěr

Nejzajímavější zprávy z kryptosvěta, to jsou Kryptozprávy na webu KryptoHodler. Děkujeme za pozornost a těšíme se na vás u dalších článků nebo v diskuzi na sociálních sítích.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Burza Poloniex vrátila zpět historii obchodování – problémy způsobila chyba softwaru

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *