Burza Poloniex vrátila zpět historii obchodování – problémy způsobila chyba softwaru

Poloniex, hodlerská komunita, budoucnost, minulost, burza, návrat, čas, hodiny

Kryptoburza Poloniex během dnešního dne vrátila zpět 12 minut obchodování poté, co kvůli softwarové chybě museli obchodní platformu uzavřít a přejít do režimu údržby.

Poloniex smazal 12 minut obchodování

Americká kryptoměnová burza Poloniex dnes zaznamenala vážné problémy.Je to jako střelit se do nohy pomocí počítačového kódu a pak se magicky vrátit v čase do doby, než k tomu došlo,” komentují vtipně vzniklou situaci redaktoři Cointelegraphu.

Co se stalo? Poloniex dnes v sérii tweetů odhalil, že došlo k chybě, „která krátce způsobila chybné provedení obchodů.” Burza následně zveřejnila rozhodnutí zcela zrušit 12 minut obchodní historie v reakci na softwarový problém.

Došlo k vymazání veškerého obchodování uskutečněného mezi 17:53 UTC a 18:05 UTC dnešního dne poté, co automatické audity Poloniexu zjistily problém.

Zpátky do minulosti

Společnost také zrušila veškeré nevyřízené výběry a každý dotčený zákazník byl o tom informován e-mailem. Nejsou známy bližší podrobnosti ani to, zda mělo optaření něco společného s pokusem o hack. Pravděpodobně však šlo skutečně pouze o nějaký nečekány problém trading softwaru burzy. Poloniex uvádí:

„Abychom vyřešili jakékoli nepřesné zaúčtování způsobené chybou, vracíme zpět 12 minut obchodní historie, od 17:53 UTC do 18:05 UTC 10. února 2020. Všechny příkazy, které byly zadány nebo provedeny během této doby, byly odstraněny ze systému.”

Závěr

Poloniex následně zákazníky informoval, že je vše již v pořádku a obchodování bylo obnoveno. Není jasné, jak velké množství obchodníků tento rollback ovlivnil. Trvalo pak trochu déle, než byly obnoveny také výběry prostředků z burzy. Nakonec však po chvíli i ty burza spustila a uživatelé se tak nemusí bát, že by o své peníze přišli. Byť by někomu dané řešení mohlo připadat velmi radikální, Poloniex celou situaci vyřešil poměrně rychle.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Co je krypto custody a má tato služba vůbec nějaké výhody?

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.