Burza Poloniex vrátila zpět historii obchodování – problémy způsobila chyba softwaru

Poloniex, budoucnost, minulost, burza, návrat, čas, hodiny

Kryptoburza Poloniex během dnešního dne vrátila zpět 12 minut obchodování poté, co kvůli softwarové chybě museli obchodní platformu uzavřít a přejít do režimu údržby.

Poloniex smazal 12 minut obchodování

Americká kryptoměnová burza Poloniex dnes zaznamenala vážné problémy.Je to jako střelit se do nohy pomocí počítačového kódu a pak se magicky vrátit v čase do doby, než k tomu došlo,” komentují vtipně vzniklou situaci redaktoři Cointelegraphu.

Co se stalo? Poloniex dnes v sérii tweetů odhalil, že došlo k chybě, „která krátce způsobila chybné provedení obchodů.” Burza následně zveřejnila rozhodnutí zcela zrušit 12 minut obchodní historie v reakci na softwarový problém.

Došlo k vymazání veškerého obchodování uskutečněného mezi 17:53 UTC a 18:05 UTC dnešního dne poté, co automatické audity Poloniexu zjistily problém.

Zpátky do minulosti

Společnost také zrušila veškeré nevyřízené výběry a každý dotčený zákazník byl o tom informován e-mailem. Nejsou známy bližší podrobnosti ani to, zda mělo optaření něco společného s pokusem o hack. Pravděpodobně však šlo skutečně pouze o nějaký nečekány problém trading softwaru burzy. Poloniex uvádí:

„Abychom vyřešili jakékoli nepřesné zaúčtování způsobené chybou, vracíme zpět 12 minut obchodní historie, od 17:53 UTC do 18:05 UTC 10. února 2020. Všechny příkazy, které byly zadány nebo provedeny během této doby, byly odstraněny ze systému.”

Závěr

Poloniex následně zákazníky informoval, že je vše již v pořádku a obchodování bylo obnoveno. Není jasné, jak velké množství obchodníků tento rollback ovlivnil. Trvalo pak trochu déle, než byly obnoveny také výběry prostředků z burzy. Nakonec však po chvíli i ty burza spustila a uživatelé se tak nemusí bát, že by o své peníze přišli. Byť by někomu dané řešení mohlo připadat velmi radikální, Poloniex celou situaci vyřešil poměrně rychle.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Co je krypto custody a má tato služba vůbec nějaké výhody?

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.