Neděle, 16 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin v noci vystoupal nad 37 tisíc $ a kryptomarket poprvé v historii překonal 1 bilion dolarů!

Bitcoin v noci na dnešek dosáhl další nové ATH. Jeho cena se přibližně o půl druhé ráno vyšplhala na 37 200 dolarů a rychle se přibližuje 40tisícovce. Kryptomarket jako celek pak poprvé za celou svou historii dosáhl kapitalizace 1 bilion dolarů.

kryptomarket dosáhl bilion dolarů

Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn dohromady 7. ledna 2021 poprvé v historii překonala 1 bilion dolarů. Bitcoin totálně překvapil všechny, kteří během downtrendu, který začal v roce 2018, a koronavirového výplachu z jara 2020 ztratili důvěru v jeho schopnost růstu. V tuto chvíli je to především Bitcoin, kdo táhne kryptomarket jako celek nahoru.

 

Kryptomarket dosáhl 1 bil. USD (zdroj: CMC)

Bitcoinová sezóna

Altcoiny sice v posledním období začaly v mnoha případech předvádět zajímavé zisky, ale za BTC zatím drsně zaostávají. Dominance BTC se od září zvýšila přibližně o 10 %, na aktuálních cca 69 %. Když se ohlédneme zpět na přelom let 2017 a 2018 (vrchol dlouhodobého bullmarketu), tehdy byl poměr sil téměř opačný a Bitcoin tvořil kryptomarket jen z cca 33 %.

Ethereum se drápe na ATH

Bitcoin však není jedinou mincí, která v této době dělá investorům radost. Takový Stellar (XLM) za poslední týden vyrostl o téměř 190 %. Cardano (ADA) za stejnou dobu připsalo 90 % a NANO je s cenou přes 3 dolary dokonce ve 100% zisku jen za posledních 24 hodin. Dokonce i XRP

, který měl v poslední době mnoho problémů a výrazně se propadal, vykazuje náznaky, že by se pád mohl začít otáčet a od včerejška si aktuálně polepšil asi o 20 %.

Kromě řady kryptoměn, které růst Bitcoinu inspiroval často k 50% zhodnocení během 7 dní, je zde ještě Ethereum (ETH). Ether je druhou největší kryptoměnou a proto bývá někdy nazýván králem alcoinů. Jeho cena strmě roste a velmi se přiblížil dosažení svého ATH, což se zatím mnoha altcoinům nepodařilo ani zahlédnou, natož se přiblížit. S cenou nad 1200 dolary a růstem o 100 % za poslední měsíc už nechybí o moc více než 100 dolarů a Ethereum stanoví nové historické maximum.

Celková hodnota etherů, které jsou prostřednictvím smart kontraktu staknuty v ETH 2, již aktuálně činí přibližně 2,8 miliard dolarů. To znamená, že je zde uzamčeno již asi 2,3 milionů jednotek, což je přes 2 procenta z celkové nabídky mincí Ethereum.

TIP: Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Závěr

Bitcoin stále tvoří nové a nové ATH a v době přípravy tohoto článku je historickým cenovým maximem cca 37 700 USD / BTC, což se však neustále posouvá. Altcoiny také zažívají růst, ale zdaleka se zatím nemůžou rovnat s Bitcoinem, který aktuálně svou kapitalizací tvoří kryptomarket asi ze 69 %. Velmi optimistické je pak aktuálně i Ethereum, které již bezmála atakuje své ATH na hodnotě cca 1 400 USD.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *