Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cardano smart kontrakty již brzy! Bondly bude prvním DeFi projektem na blockchainu ADA, v éře Goguen

Decentralizovaná platforma elektronického obchodování  – Bondly – bude prvním decentralizovaným finančním projektem, který bude spuštěn na blockchainu Cardano (ADA). Projekt přesune svou kryptoměnu z blockchainu Polkadot po spuštění dlouho očekávaných smart kontraktů na Cardanu.

Éra Goguen přinese inteligentní smlouvy na Cardano

Kryptoměna Cardano má početnou komunitu nadšenců a kvalitní akademický tým. Její plány jsou ambiciózní, byť se může zdát, že některé funkce a upgrady trvají poněkud dlouho. Zatímco Ethereum se těší z nepřeberného množství zapojených účastníků, kteří jej používají pro stavbu projektů, Cardano na smart kontrakty dosud jen čeká. S tím, jak se náskok ETH v této oblasti zvyšuje, stává se éra Goguen velmi očekávanou událostí pro ADA komunitu.

Zavádění Goguen, které být dokončeno do února 2021, umožňuje stavět decentralizované aplikace v síti a zavádět integraci projektů DeFi do ekosystému Cardano. Generální ředitel IOHK Charles Hoskinson uvedl, že zavedení aplikací, jako je Bondly, na platformu umožní „DeFi naplnit svůj skutečný potenciál, což nakonec povede k úplnému nahrazení globálního digitálního finančního systému.“ Jedním z lákadel pro projekty, které by mohly přejít na blockchain Cardana, je fakt, že Cardano nebude upřednostňovat Cardano transakce před jinými tokeny vydanými na platformě. Narozdíl od Etherea, kde se ETH transakcím přikládá větší důležitost než transakcím provedeným s tokeny ERC-20.

Staking již funguje

Výhodou Ady pro hodlery pak je, že mohou stakovat Cardano již nyní na mainnetu. Ethereum přitom teprve 1. prosince spustilo ETH 2.0, PoS blockchain, který nyní bude fungovat paralelně s aktuálně používanou sítí, a bude tvat nejméně rok (což je ještě nadmíru optimistický odhad), než se ostatní funkce a uživatelé Etherea postupně přesunou na Ethereum 2. Cardano použivá systém volených validátorů, které si uživatelé volí a následně získávají pasivní příjem ze svých mincí.

Bondly – první DeFi token na Cardanu

Jak již bylo zmíněno, prvním projektem, který má být přesunut na blockchain Cardana po vstupu do éry Goguen, je Bondly. Společnost IOHK, která vybudovala platformu Cardano, uvedla, že je pro ni nové partnerství: „Obrovský krok v pokračování poslání obou společností přinést masám decentralizované finance.“

Bondly převede svoji kryptoměnu BONDLY z Polkadotu na Cardano. Jejími hlavními produkty jsou mimoburzovní trading platforma BSwap a e-commerce zajišťovací platforma BONDProtect.

Čeká se tedy již jen na zahájení smart kontraktů, přičemž po úplné implementaci upgradu Goguen Cardano zahájí projekt Marlowe. Iniciativa umožní půjčky typu peer-to-peer a rozdílové smlouvy (CFD) přímo v Cardanu. Uživatelé platformy budou moci spouštět připravené šablony smluv DeFi a digitálních aktiv a přenášet podmínky smluv na platformě.

Éry ekosystému Cardano (zdroj: Roadmap.cardano.org)

TIP:První test privacy technologie CoinSwap na BTC; GrayScale nakupuje ETH; Dogecoin oslavil 7 let: Zprávy z coinů

Závěr

Hoskinson měl pro Cardano vždy velké ambice a spoustu velkých snů, plánů a cílů. V červenci např. hovořil o tom, že se Cardano stane lídrem v sektoru decentralizovaných financí (DeFi). Nicméně některé z nich se mohou jevit poněkud nereálně. Začátkem roku např. zakladatel Cardana predikoval, že se do konce roku Cardano prosadí jako top1 kryptoměna a překoná Bitcoin. To se již pravděpodobně nestane, ale pozitivní je, že se projekt blíží ke spuštění smart kontraktů.

Inteligentní smlouvy přinese upgrade nazvaný Goguen již začátkem příštího roku. Tím bude zahájeno vytváření nových kryptoměn na Cardanu, jejich přechod z jiných blockchainů, ale také tokenizace digitálních a fyzických aktiv.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *