Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

IOHK daruje 500 tisíc dolarů v Cardanu na účet Univerzity ve Wyomingu

Technologická společnost stojící za kryptoměnou Cardano (ADA) – IOHK – daruje půl milionu dolarů Univerzitě ve Wyomingu na podporu výzkumných aktivit.

IOHK podpoří výzkum Univerzity ve Wyomingu (UW)

Díky státní legislativě vyrovnávacích fondů se 500tisícový $ dar společnosti IOHK ze státních peněz zdvojnásobí na 1 milion dolarů. Cílem štědrého daru je je podpora univerzitních výzkumných aktivit v oblasti blockchainu. Dar má být použit zejména pro podporu pokročilé blockchainové laboratoře UW IOHK Advanced Blockchain Research and Development, která bude umístěna v UW.

„Potenciální aplikace blockchainu v reálném světě jsou neomezené a dar IOHK ve výši 500 000 USD do výzkumné a vývojové laboratoře Blockchain University of Wyoming bude nějakým způsobem pomáhat re alizovat tento potenciál – a také pomůže posílit prudce se rozvíjející revoluci blockchainů ve Wyomingu,” říká Charles Hoskinson, zakladatel a generální ředitel IOHK.

„Obchodní prostředí pracovní skupiny Wyoming Blockchain Task Force je to, co vedlo IOHK, aby se rozhodli investovat zde.”

Jeden z největších kryptoměnových darů veřejné vysoké škole

Dar je pochopitelně přijímán velmi vlídně. To platí i pro kryptokomunitu, kterou tato forma obdarovávání těší více, než když Justin Sun věnoval 1 Bitcoin a desítky tisíc dolarů v Tronu miliardáři Buffettovi.

Úřadující prezident UW Neil Theobald k tomu uvedl:

„Univerzita ve Wyomingu je hrdá na to, že je v popředí blockchainového výzkumu a vzdělávání, a jsme vděční za tento významný finanční příspěvek od IOHK. Tato podpora nám pomůže pokračovat v pokroku ve velmi vzrušující a slibné oblasti inovací a objevování.”

Nadšení sdílí také děkan Cameron Wright. Dodává:

„Tento dárek umožní studentům a fakultám napříč několika katedrami na vysoké škole spolupracovat s IOHK při posouvání svých hranic dopředu k technologii blockchain, včetně softwaru, hardwaru a nových blockchainových aplikací.”

Zpráva dále uvádí, že v uvedených laboratořích členové fakulty a postgraduální studenti získají praktické znalosti s vývojem HW i SW aplikací blockchainu v reálných případech použití kryptografie, autentizace, řízení dodavatelského řetězce, kryptoměny a inteligentních smluv.

Závěr

„Toto financování a partnerství mezi IOHK a UW poskytuje univerzitě a státu Wyoming bezprecedentní příležitost k tomu, abychom se etablovali na špičce technologie blockchain,” říká profesor Caldwell. Uzavírá výrokem, že společnost založená v roce 2015 Charlesem Hoskinsonem a Jeremy Woodem „buduje blockchain budoucnosti a činí tak s týmem výjimečných počítačových vědců z celého světa. Katedra informatiky UW je velmi potěšena, že má tuto příležitost spolupracovat při budování budoucnosti a aplikovat tuto technologii přímo ve Wyomingu.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Kryptozprávy | Končí sezóna altcoinů? Samsung pokračuje v podpoře BTC a ETH. Žádná daň na herní tokeny!

Zdroj:
http://www.uwyo.edu/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *