Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

IOTA se vzpamatovává z hacku. K dispozici je nová desktop verze peněženky Trinity 1.4.1

IOTA utrpěla vážný hack, ze kterého se díky včasnému zásahu postupně vzpamatovává. Nová verze peněženky Trinity 1.4.1 v desktop verzi byla za pár dní hotová.

Trinity 1.4.1 je venku

Velice vážný a rozsáhlý hack způsobil, že někteří uživatelé peněženky Trinity přišli o prostředky v kryptoměně IOTA. Jen díky včasnému zásahu se předešlo dalším škodám. Útočníci totiž našli způsob, jak získat všechny seedy, což by mohlo vést k odcizení mnohem většího množství, byť zatím přesný rozsah škod není znám.

Nová již bezpečná desktop verze peněženky Trinity 1.4.1 je již ke stažení na stránce: https://github.com/iotaledger/trinity-wallet/releases/tag/desktop-1.4.1. Ačkoli pravděpodobně mobilní verze nebyla hackem zasažena, tým Ioty doporučuje mobilní verzi Trinity neotevírat a počkat na vydání nové verze, na které nyní rovněž pracují.

Oběti, které po otevření nové verze peněženky zjistí nesrovnalosti, mají kontaktovat tým na Discordu, nebo členy IOTA Foundation a neragovat na pokusy o příchozí komunikaci, protože prý v diskuzi stále působí falešné účty vydávající se za členy týmu. Dále uvedli:

„Právě jsme vydali bezpečnou verzi Trinity Desktop. […] Odstraňuje zranitelnost oznámenou 12. února 2020. Tato verze [Trinity 1.4.1] vám umožní otevřít peněženku a zkontrolovat zůstatek a transakce. […] Pokud váš zůstatek nevypadá správně nebo máte nerozpoznané odchozí transakce, kontaktujte prosím Discord mod nebo člena nadace IOTA přímo na Discordu. [..] Děláme vše, co je v našich silách, abychom tento incident vyřešili co nejbezpečnějším a nejhladším způsobem. […] Koordinátor zůstává prozatím vypnutý, zatímco dokončujeme náš plán nápravy. Nebudete moci odesílat hodnotové transakce. Brzy zveřejníme další aktualizaci s podrobným popisem plánu.”

Kritika vypnutí sítě

Jen díky včasnému zastavení sítě nedošlo k mnohem větší krádeži. Tento krok, který mnoha uživatelům zachránil peníze, však vzbudil také kritiku. Tone Vays uvedl, že takové věci se nemohou v decentralizovaném protokolu stát.

Závěr

Peněženka Trinity kryptoměny IOTA byla hacknuta a útočníci získali seedy. To vedlo tým IOTy k zastavení sítě, aby nemohlo být odcizeno ještě více prostředků. Následně, i přes kritiku, dokázali velmi rychle vytvořit novou verzi peněženky Trinity 1.4.1 a nyní budou hledat cestu, jak vrátit odcizené prostředky právoplatným majitelům. IOTA je jednou z nejznámnějších kryptoměn zaměřených na internet věcí (IoT).

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

HODL | Využití a výhody blockchainu pro dodavatelský řetězec (supply chain)

Zdroj:
https://status.iota.org/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *