Vitalik Buterin ohledně Ethereum 2.0 a DeFi na ETHDenver 2020

Vitalik Buterin je nadšenec do decentralizovaných financí (DeFi) a věří v úspěch Ethereum 2.0. V Coloradu na akci ETHDenver 2020 sdílel své myšlenky.
Vitalik Buterin ohledně DeFi
ETHDenver je jedním z největších hackathonů a kryptoměnových konferencí v USA. Na třídenní akci se sešli mnozí odborníci na blockchain a tisíce vývojářů. Vystoupil také spoluzakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin. Svět decentralizovaných financí je z velké části postaven na Ethereu, proto není až takovým překvapením, že je zakladatel ETH nadšencem do DeFi. Uvedl:
„Jsem velmi nadšený z potenciálních nabídek DeFi v zásadě. Myšlenka, že kdokoli kdekoli na světě může mít přístup k systému, který umožňuje platit si navzájem a vybírat si vlastní finanční expozici, je opravdu mocná věc. Je to něco, k čemu mnoho lidí nemá přístup.“
Mnozí věří, že DeFi, o kterých si můžete více přečíst v našem samostatném článku, se stanou jednou z dominantních oblastí kryptosvěta. Tyto aplikace usilují o přeměnu starých finančních produktů prostřednictvím decentralizovaných sítí na důvěryhodné a transparentní protokoly. Vitalik Buterin dodává, že ty nejjednodušší DeFi aplikace mají dle jeho názoru nejvíce využití (např. stablecoiny či decentralizované burzy).
Ethereum 2.0
Přerod druhé největší kryptoměny z PoW na PoS (Proof-of-Stake) je událostí s bezmála takovým významem na kryptosvět, jako nadcházející halving. Vitalik Buterin hovořil o vývoji Ethereum 2.0, které kombinuje PoS , Sharding a eWSAM a usiluje o dosažení rychlosti v řádu „desítek tisíc transakcí za sekundu.“
Na ETHDenver 2020 hovořil spoluzakladatel Etherea velmi optimisticky ohledně testovaných změn. Řekl:
„Rozhodně si myslím, že [vývoj] ETH2.0. pokračoval v posledních několika měsících poměrně rychle a pravidelně.”
Zároveň však naznačil, že i kdyby to mělo trvat 5 let, budou všechny body vč. shardingu hotové. Tak dlouho by to však jistě trvat nemělo. Joseph Lubin, spoluzakladatel Etherea a generální ředitel ConsenSys, uvedl, že mají za cíl přivést do sítě více než milion vývojářů. Vitalik Buterin zřejmě i díky tomuto cíli věří, že Ethereum může z technického hlediska přežít i bez něj.
Závěr
Vitalik již dříve řekl, že zatímco Ethereum je hrůbý pokus o vytvoření světového počítače, tak Ethereum 2.0 bude skutečným „světovým počítačem.” Zajímavostí je, že začínal jako redaktor a později spoluzaložil vlastní bitcoinový magazín. Když se mu nepodařilo přesvědčit bitcoinovou komunitu o výhodách smart kontraktů, vytvořil Ethereum, dlouhodobě druhou nejsilnější kryptoměnu hned za BTC.
Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.
Co dále
Zdroj:
https://www.coinspeaker.com/