Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

T-Mobile, Telefonica, Orange a Telekom – 4 telefonní obři testují blockchainovou platformu

Telekom, T-Mobile US, Telefonica a Orange společně testují blockchainové řešení pro automatizovanou správu roamingových slev mezi operátory.

T-Mobile a další 3 operátoři testují blockchainovou platformu

Řešení původně navrhl Telekom Laboratories (T-Labs) a Deutsche Telekom Global Carrier – mezinárodní velkoobchodní jednotka operátora. Partneři vč. T-Mobile či Orange tvrdí, že jejich společná blockchainová platforma výrazně snižuje složitost současného procesu. Dosud přitom bylo v rámci roamingových slev potřeba ručně vypracovat, podepsat a implementovat dohody mezi provozovateli.

Navíc partneři plánují řešení vypravovat jako open-source kód, který pak díky tomu bude moct využít širší průmysl. Využití blockchainu navíc umožní, že dohodnuté podmínky nebude možné následně změnit nebo s nimi jakkoli manipulovat. Do budoucna se pak očekává automatizace procesů, např. v rámci velkoobchodního vypořádávání mezi operátory.

Řešení pro moderní spolupráci

Nové přicházející změny si vyžedují nová řešení. Telekom, T-Mobile US, Telefonica a Orange hledají cestu, jak toho dosáhnout. Toto je první případ, kdy společně dokázali testovat kompletní blockchainové řešení zahrnující odpovídající právní rámec, model řízení a také integraci do podnikových IT infrastruktur.

Rolf Nafziger, senior viceprezident společnosti Deutsche Telekom Global Carrier, uvedl:

„Pracovní tok mezi operátory v roamingu se za posledních 20 let v podstatě nezměnil. V blízké budoucnosti však nové služby jako NB-IoT, LTE-M nebo VoLTE a další služby založené na kvalitě drasticky zvýší složitost dohod o slevách mezi provozovateli a příslušná vypořádání. Toto řešení založené na blockchainu je začátkem automatizace sekcí našeho pracovního postupu. Umožní nám to zvládnout vyšší složitost a zvýšit celkovou efektivitu.“

Závěr

Mobilní operátoři T-Mobile, Telefonica, Orange a Telekom společně testují blockchainovou platformu pro automatizovanou správu roamingových slev mezi operátory. Telekom navíc patří mezi investory do blockchain start-upu Clear, který pracuje s blockchainem Etherea. Samotný Deutsche Telekom pak jako interní nástroj používá Hyperledger Fabric, open-source blockchainový rámec podporovaný nadací Linux Foundation.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Vitalik Buterin ohledně Ethereum 2.0 a DeFi na ETHDenver 2020

Zdroj:
https://www.mobileeurope.co.uk/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *