Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Každý downtrend končí uptrendem; Fidelity přijímá Bitcoin jako kolaterál; Francie zakazuje anonymitu: Příběhy týdne

Tento týden se kryptomarket pomalu propadá, ale co jde dolů, musí jít nahoru! Nebo ne? Fidelity bude nově poskytovat půjčky s ručením kryptoměnou. Dočkají se toho lidé i u většiny běžných bank? Francie se rozhoduje pro zákaz finanční anonymity, soukromí a soukromé peněženky budou nezákonné. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Co jde dolů, musí jít nahoru!

Jedním z nějvětších témat týdne je opět cena Bitcoinu a vývoj celého kryptomarketu. Prudkost a rychlost, s jakou Bitcoin ve čtvrtém čtvrtletí 2020 rostl, nás nyní dohání v podobě korekce. Ta pomalu příchází a existuje několik důvodů, proč by mohla jít hlouběji. Kromě samotného růstu, který prakticky zdvojnásobil cenu BTC za necelé 3 měsíce v jednotvárném pohybu směrem nahoru, je tu i jiný důvod hovořící nyní pro propad. Tím je pohled na historické korekce, kdy i během bull marketu opakovaně docházelo k propadům v řádu 30 až 40 %. Ale pozor, ne že teď vše prodáte a když to nevyjde, tak vinu svalíte na nás!

Faktem zůstává, že v např. roce 2016 došlo ke třem větším korekcím, a to o -25 %, -31 %, a -30 %. Jenže co jde dolů, musí jít nahoru. Možná to neplatí u všeho, ale Bitcoin se tím zdá se řídí. Každý pokles v historii skončil vzestupem,” upozornil na pozoruhodnou skutečnost Noah Kerner, CEO Acorns. Zavedené trhy obecně prokázaly určitou odolnost. Bitcoin je toho aktuálním příkladem. Aktivum odmítlo zemřít a nakonec po všech svých poklesech rostlo. Navzdory mnoha brutálním pádům a mediálním výkřikům, že je mrtvý, v dlouhodobém měřítku cena BTC nakonec vždy skončila výše.

Bitcoin již “zemřel” 341x (zdroj: 99bitcoins.com)

Fidelity přijímá Bitcoin jako kolaterál

Investiční titán Fidelity bude přijímat bitcoiny jako kolaterál pro hotovostní půjčky. Fidelity Digital Assets nyní umožňuje svým institucionálním klientům použít kryptoměnu k zástavě / ručení a vzít si půjčku. Je to zřejmě poprvé, kdy mainstreamová velká společnost tímto způsobem pracuje s kryptoměnou. Nabídka se podle tiskové zprávy zaměří na velké institucionální klienty, jako jsou hedgeové fondy, těžaři a mimoburzovní obchodní přepážky… Zákazníkům to de facto umožní přístup ke kapitálu a likviditě bez nutnosti prodeje svých kryptoaktiv

.

Za tímto účelem Fidelity uzavírá spolupráci se společností BlockFi. Společnost Fidelity nebude autorizovat samotnou půjčku, ale bude poskytovat své služby úschovy s cílem usnadnit kapitálovou účinnost a udržet majetek v bezpečí. BlockFi nabídne hotovost v hodnotě 60 % zajištění Bitcoinem. Fidelity uspokojuje institucionální zájem o úložiště hodnot, jakým je Bitcoin. Společnost uvedla:

“Nadále vidíme poptávku po zvýšené kapitálové efektivitě ze strany institucí, které udržují bitcoinové long pozice, a díky této schopnosti zajištění mají naši zákazníci, kteří hledají tuto efektivitu, přístup k více příležitostem s kapitálem, který nám [svěřují a] důvěřují, že jej udržíme v bezpečí. Pro Fidelity Digital Assets je to vzrušující první krok k podpoře prosperujícího trhu s půjčkami digitálních aktiv a prohlubuje naše vztahy v ekosystému digitálních aktiv s předními společnostmi, jako je BlockFi, což nám umožňuje poskytovat ještě více institucionálních řešení investorům v tomto prostoru.“

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny zatímco spíte

Francie zakazuje anonymitu

V neposlední řadě jsou příběhem tohoto týdne regulace. Zatímco CEO Coinbase varoval před možnými škodlivými regulacemi dosluhujícího ministra financí Mnuchina, USA již potvrzují, že se skutečně nějaké nové zákony regulující kryptoměny blíží. Za poměrně přátelštější region k inovacím a krypto průmyslu je považována třeba i Evropa. Nyní však přichází regulace ve Francii, která se chce postarat o zákaz anonymity (soukromí) ve světě kryptoměn.

9. prosince několik francouzských ministerstev společně zavedlo nařízení, jehož cílem je znemožnit anonymní transakce s digitálními aktivy zákazem anonymních krypto účtů. Za tímto “zázrakem” stojí francouzský ministr financí Bruno Le Maire a několik dalších ministrů. Tento nejnovější chod z francouzské regulační kuchyně dokázal zdánlivou sladkost proměnit v kyselost. Objednávka je v souladu s článkem 203 francouzského zákona PACTE, který znamená Akční plán pro růst a transformaci podniků. Vláda také neustále tento chod koření výroky, že digitální aktiva nebo kryptoměny poskytují „významné příležitosti pro ekonomiku.“

Přes tyto slibné příležitosti se výsledné jídlo mění v něco, co místní občané a kryptokomunita bude rozžvýkávat jen stěží. Tento pokrm, „který vychází od aktérů v ekosystému, umožní bojovat proti anonymním transakcím s digitálními aktivy a usnadní identifikaci uživatelů,“ uvádí šéfkuchař (francouzský vládní orgán).

Francouzské orgány byly již v minulosti hlasitě znepokojeny tím, že si zločinci pro své nezákonné činnosti v několika případech zvolili kryptoměny.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • france

    Tak Francie jako první na světě zlegalizovala bankéřům systém částečných rezerv. A teď bude první stát na světě která zakáže páku proti systému částečných rezerv. úsměvné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *