Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

#41 | Volatilita, Craig Wright, kvantový útok, šílené predikce, Fidelity, AML, globální dluh: SPPN

Máme tady sobotní souhrn posledních novinek (SPPN), neboli zprávy týdne. Zde si projdeme, co se za poslední týden událo v kryptosvětě, na marketu, ale i ve světě. Jaká jsou nejaktuálnější témata, které kryptokomunita zaznamenala? SPPN je zkrátka zkratka pro náš týdenní přehled, tak pojďme na to… 

Hezkou sobotu! Máme tady poslední díl SPPN v tomto roce. Přejeme vám příjemné prožití Vánoc a pořádnou dávku odpočinku. Během posledního týdne v roce 2019 budeme i na Hodlerovi odpočívat. Věříme, že v Novém roce pak všichni společně sejdeme u dalšího množství zajímavých článků a dalšího materiálu, což nám v této informační době dává důležitý náskok. Ale pojďme už na novinky.

Co připravil poslední týden pro kryptoměny

Nejprve si všechny zprávy shrneme a následně ke každé přidáme pár slov. Každý odkaz a nadpis je klikatelný a dovede vás přímo na samostatný článek, kde si můžete o dané zprávě přečíst více informací.

Týdeníky

Bitcoin

Kryptomarket

Blockchain

Burzy

Svět

Kryptomarket

Tento týden jsme se podívali dolů. Bitcoin spadl asi o 800 dolarů. Výlet dolů ale ve středu skončil a BTC se prudce otočil zpět nahoru. Nyní již zase sedí nad 7 tisíci USD a očekáváme spíše pokus o pohyb UP, před případným pádem ještě níže. Konce roku bývají zajímavé a uvidíme, zda se i letos ještě něco zajímavého na marketu stane.

2 další super odvážné predikce pak věští cenu okolo čtvrt milionu dolarů. Liší se pouze časem. Bitcoin v minulosti předváděl neskutečný růst a mnozí z vás věří, že se alespoň ještě jednou historie zopakuje.

Týdeníky

V týdeníku HODL jsme se tentokrát opět věnovali základům. Co je vlastně kryptoměna? To bylo téma, které jsme vám již dlouho dlužili a tento dluh jsme v neděli splatili i s úroky. V článku se okrajově věnujeme také příležitostem výdělku na kryptoměnách. A přiznejme si upřímně, především proto jsme především tady, že? Pokud to někomu vadí, tak asi nemá doma rodinu a nemusí krmit děti a platit účty.

Naše speciální kryptonovinky – Facebookovinky byly i tento týden úžasné. Jsme velmi hrdí, že vám můžeme touto formou nabídnout něco vlastního, co jinde nenajdete. Je to sice časově velmi náročné, ale co bychom pro naše věrné čtenáře neudělali, že? V novém dílu, který opět vyšel ve středu, rozebíráme mj. osobnost jménem John McAfee.

Update | Craig Wright v kauze Kleiman

Přinesli jsme vám podrobnější info o nejnovějším vývoji v soudním sporu Craiga Wrighta, který se prohlašuje za zakladatele Bitcoinu. Soudí se s pozůstalými jeho někdejšího kolegy Dave Kleimana. Kleimanovi by rádi polovinu z asi milionu BTC, které měl společně s Davem vytěžit v ranné fázi Bitcoinu. Wrightovi také hrozí úhrada více než půlmilionových $ soudních výloh žalobců.

4 miliony BTC budou čelit hrozbě kvantových útoků

Uvádí to výzkumníci Deloitte, kteří vysvětlují, že již „v roce 1994 však matematik Peter Shor publikoval kvantový algoritmus, který může narušit předpoklad bezpečnosti asymetrické kryptografie.” Dostatečně výkonný kvantový počítač by podle nich mohl ohrozit bitcoiny na starších typech adres, tady asi 19 % všech mincí vč. těch Satoshiho.

Miliarda Číňanů může nakupovat ruské blockchainové diamanty přes WeChat

Nechme stranou dohady, zda ke sledování dodavatelského řetězce blockchain je či není potřeba. Ať si o tom rozhodnou společnosti a jejich zákazníci. Zajímavosí je, že asi polovina světové produkce diamantů pochází od společností Alrosa a De Beers, které již dříve začaly spolupracovat na sledovací blockchainové platformě Tracr.

Některé evropské burzy končí kvůli KYC a AML

Některé platformy odmítají přijmout nová pravidla AML a KYC a raději skončí. 5. směrnice vstoupí v platnost začátkem nového roku 2020. Všechny povinné osoby se de facto stanou státními informátory, kteří budou poskytovat informace o svých zákaznících, což u kryptoměn zahrnuje především všechny burzy, ale i další platformy či dokonce jen obchodníky, kteří se rozhdonou kryptoměnu přijímat za zboží či služby…

Fidelity Digital Assets vstupuje do Evropy!

Platforma pro instituciální zákazníky expanduje do Evropy. Zjevný úspěch a zájem vede Fidelity k příchodu na náš trh. Instituce letos začínají naskakovat do kryptovlaku a nezdá se, že by se na tom mělo v příštích letech něco měnit.

Globální dluh dosáhne před Novým rokem 255 bilionů dolarů! To je 32 500 USD na každého pozemšťana

Světový dluh stále roste a některé kritiky tento fakt děsí. Věří, že to povede k problémům, které nakonec způsobí velké problémy světové ekonomice. Tisk nových peněz a extrémní zadlužování by nakonec mohlo způsobit hyperinflaci největších světových měn, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Zatím se zdá, že vše je v pořádku a zadlužení mnozí komentují jako bezpečné. Problémy měn by vedly k útěku do zlata či některých kryptoměn, což by způsobilo růst jejich hodnoty.

Závěr

Naše týdenní kryptozprávy a novinky jsou u konce. A vy už víte, že týdenní SPPN, tedy sobotní přehled posledních novinek, vyjde opět vnovém roce roce 2020. 🙂 Během Vánočních svátků si všichni odpočineme, nasbíráme síly a poté společně vkročíme do Nového roku. Tak si to užijte a zůstaňte s námi. Hezké Vánoční svátky!

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Facebookovinky #2 | John McAfee se musel zbláznit! Longy na ATH, Twitter na blockchain, Itálie ruší cash, FED “tiskne” o závod

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *