Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Miliarda Číňanů může nakupovat blockchainové diamanty od největšího ruského těžaře Alrosa přes WeChat

Nový projekt elektronického obchodování přinese ruské diamanty na blockchain a do Číny. Zde se dostanou na dosah miliardě uživatelů platformy WeChat.

Diamanty Alrosa na blockchainu

Největší ruská společnost na těžbu diamantů Alrosa spolupracuje s provozovatelem čínské sociální mediální aplikace WeChat – Tencentem. Výsledkem takové spolupráce nemá být nic menšího, než že se ruské diamanty posadí na blockchain a začnou se nabízet miliardě Číňanů.

Miliarda Číňanů bude mít na místní sociální platformě WeChat přístup k obchodování blockchainových diamantů! Společně s blockchainovou platformou Everledger, Alrosa a WeChat tvoří trio, které to hodlá zařídit. Ve společném prohlášení tyto tři firmy uvedly, že cílem programu je zvýšit transparentnost a důvěru spotřebitelů v dodavatelský řetězec diamantů.

Diamanty se známou historií

V podstatě se tak umožní všem uživatelům sociální platformy WeChat bezpečně nakupovat diamanty a znát přitom jejich původ, vlastnosti a historii vlastnictví. Progam podle tvůrců zároveň umožní čínským výrobcům šperků a maloobchodníkům zvýšit důvěru v jejich značku a odlišit se na vysoce konkurenčním trhu.

diamanty, diamant

Blockchain

Lákadlem je samozřejmě blockchain. Zákazník, který si kupuje diamanty, chce mít jistotu, že jeho kameny jsou pravé. Dalšími důležitými aspekty může být bezporuchový stav a původ kamenů. To znamená, že diamanty nebyly těženy ve válečné zóně, apod.

A to vše by zde měl bezpečně zajistit blockchain, resp. zmírnit obavy kupujících. Spotřebitelé získají přístup k neměnné blockchainové účetní knize, která přesně odráží historii každého jednotlivého diamantu.

Alrosa

Společnost Alrosa se zavázala poskytovat úplné informace o těžbě diamantů v Rusku. Jedná se o největší ruskou diamanty těžící společnost s dlouholetou historií. V květnu 2018 se firma spojila se společností KGK Diamonds a uvedla na trh blockchain D1 Mint, pro tokenizované diamanty.

Rovněž se společně s průmyslovým gigantem a bývalým monopolem De Beers připojila k pilotní platformě Tracr – pro sledování dodavatelského řetězce diamantů. Tyto dvě společnosti produkují asi polovinu celosvětové nabídky diamantů.

Závěr

Ruská diamantová společnost používá blockchain k tokenizaci či sledování dodavatelského řetězce kamenů. Diamanty nyní nabídne čínským zákazníkům pomocí blockchainu a sociální platformy WeChat. Podobné využití blockchainu nabízí např. kryptoměna VeChain, kterou již používá např. značkové víno Penfolds.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Bitcoin si udělal krátký výlet dolů – okolo 6 500 USD /BTC přišel odraz a velryba zůstala celá

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *