Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin si udělal krátký výlet dolů – okolo 6 500 USD /BTC přišel odraz a velryba zůstala celá

Tento týden byl zatím na kryptomarketu velmi divoký. Bitcoin v pondělí večer začal padat dolů a ve středu se odrazil zpět nahoru od úrovně cca 6 500 $. Co se přesně stalo, co čekat dále a jak jedna velryba málem přišla o miliony…

Výlet dolů

Začalo to v pondělí večer. Bitcoin neudržel supportní úroveň 7 tisíc dolarů a zamířil si to dolů. První zastávkou bylo dosažení 6 900 USD / BTC. Zde se kurz zdržel až do úterka. V té době stále ještě nebylo jisté, zda z toho i tentokrát nebude Bárt pattern, který je na grafu BTC poměrně častým jevem. To se ukázalo až odpoledne, kdy došlo k dalšímu pádu dolů.

Následoval ostrý sešup a Bitcoin opět zamířil dolů.  Jako by všichni čekali, zda ten průraz pod 7 tisíc nebyl jen fejkový a když se ukázalo, že opravdu ne, vrhli se na to jako na vánočního kapra. Sice trochu opatrně, ale o to víc hladově. Ještě v úterý večer jsme se podívali na 6 600 USD/BTC.

Ve středu ráno pak přišla první větší korekce, která nás dostala o 100 dolarů výše. Poté přišel další pohyb dolů, který byl ale okamžitě zamítnutý. Zastávka na hodnotě 6 500 USD / BTC (na některých burzách dokonce 6 400) v podstatě neproběhla vůbec a Bitcoin ihned raketově odstratoval nahoru.

Půjdeme zpět dolů

BTC, graf, pád, dolů

Po dosažení 6 500 dolarů za Bitcoin, jako by se býci probrali a úplně otočili hru. Ve středu kolem 14 hodin se bitcoin řítil dolů, do půlnoci si již stihl připsat asi 700 dolarů a zcela smazat celý výlet směrem k 6tisícovce. Dnes růst pokračoval asi na 7 300 dolarů za jednotku krále kryptomarketu, následovala korekce a retest 7 000 USD a nyní se zdá, že se pokusíme o 8 tisíc.

Já však stále nehážu flintu do žita, protože si myslím, že poté bychom mohli jít ještě jednou v závěru roku dolů a možná i otestovat 6 tisíc dolarů. To by znamenalo další možnost výhodně vstoupit do trhu v rámci postupného přikupování a průměrování vstupní ceny.

Pozor na souhlasné analýzy

Během pádu se vyrojilo několik predikcí a odhadů. Nebudu vám je zde jmenovat, jen chci poukázat na fakt, že když se kurz prudce vydá jedním či druhým směrem, můžete očekávat mnoho souhlasných analýz. Obchodníci, kteří ještě včera hlásali, že půjdeme jedním směrem, např. dolů, najednou přesně ví, že půjdeme naopak nahoru… Je to normální, ale měli bychom si dát pozor, protože přesně tyhle souhlasné predikce podporují v lidech FOMO či paniku.

Z tohoto důvodu vás raději upozorním, abyste se neřídili ani podle různých predikcí, ani podle mě a raději se drželi vlastní dlouhodobé strategie. Já sice v tuto chvíli věřím, že k otestování 6 000 $ za Bitcoin dojde, ale křišťálovou kouli pochopitelně nemám. S trochou sebereflexe musím uznat, že vzhledem ke střednědobému downtrendu je to z mé strany taky tak trochu souhlasná predikce, která vychází z toho, co se nyní na marketu děje. Jenže to se každou chvíli může klidně změnit, což jste sami viděli ve středu.

Velrybí hazard

Pád dolů málem odskákala jenda z největších velryb na Bitmexu. Obchodník jménem J0E007 musel mít asi trochu v gatích, jeho long pozice se totiž ve středu dostala do ztráty téměř 25 milionů USD. Navzdory výletu dolů však velryba zůstala celá. Zůstala nad vodou a její pozice nebyla zlikvidována.

Při prudkém návratu nad 7 tisíc, ještě ten den, se nerealizovaná ztráta tohoto obchodníka dostala jen na asi 11 milionů dolarů. Takový velrybí hazard může být vykládán buď jako šílenství, nebo jako známka velké důvěry v krátkodobý pohyb nahoru. Nutno dotat, že stejný obchodník dříve realizoval asi 14 milionů zisků.

Závěr

Bitcoin má za sebou krátký výlet dolů pod 7 tisíc ze začátku týdne. Nyní by se možná rád podíval na exkurzi směrem k 8 tisícům a pokud se mu do cesty postaví nějací medvědi, mohl by do konce roku přijít výprodej s možným retestem 6 tisícové hladiny, která by čistě hypoteticky mohla tentokrát napotřetí obstát, což by čekla asi jen málokdo. Příští rok nás čeká halving a dickening, tak si na to počkejme a uvidíme.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Fidelity Digital Assets vstupuje do Evropy! Instituciální kryptoslužba v expanzi

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *