Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Update | Craig Wright v kauze Kleiman – tohle snad už nikdo nebere vážně!

Craig Wright, v kryptokomunitě známý jako falešný Satoshi (fake Satoshi, Faketoshi), neodstupuje od myšlenky, že je pravým tvůrcem a zakladatelem Bitccoinu. Přinášíme vám update v kauze Kleiman.

Craig Wright – samozvaný Satoshi

Připravme se na to, že tato kauza nebude mít brzkého konce. Craig Wright si trvá na svém, ale mnozí z vás si myslí, že tohle přece nikdo nemůže brát vážně. Možná je to případ pro zasmání, ale najdou se i lidé, kteří Wrightovy sebeproklamace jako Satoshi Nakamota berou vážně. Nechť je i pro ně tento článek varováním, že kryptosvět je plný zajímavých projektů a osobností, ale i podvodů.

Craig Wright se dostal do soudních sporů tím, že chodí po světě a všem na potkání vypráví, že je Satoshi Nakamoto. Ve skutečnosti však na Bitcoinu spíše parazituje, než by ho propagoval, což by se od tvůrce asi dalo očekávat. Říká totiž, že BTC není Bitcoin, ale že je jím BSV, tedy fork, který vznikl rozdělením kryptoměny BCH v listopadu 2018.

V tomto článku bude řeč o kauze Kleiman, dotkneme se však také druhého případu, kterého se Wright účastní. V tom prvním ho rodina zesnulého Dave Kleimana žaluje o polovinu Satoshiho bitcoinů. Ve druhém Crag žaluje kohokoli, kdo o něm řekne, že není skutečný Satoshi, ale podvodník.

Tip: Craig Wright předpovídal: BTC a LTC budou mrtvé do 15. listopadu 2019

Wright v kauze Kleiman

Soud mezi samozvaným Satoshim a panstvím jeho bývalého obchodního partnera Dave Kleimana zdaleka nekončí, byť to vypadalo, že debakl se završil. Soudce zjistil, že Wright je poněkud nedůvěryhodný a předkládá falešné dokumenty nebo si protiřečí. Nařídil mu uhradit Kleimanovým pozůstalým polovinu z více než milionu BTC a uhradit soudní náklady.

Přišla pauza po dohodě, že se dohodnou mimosoudně, ale k tomu nedošlo a Crag z dohody vybruslil. Náhle se překvapivě ukázalo, že Wright nemá milion bitcoinů, které měl s Davem, který zemřel v roce 2013, vytěžit jako Satoshi. Ve skutečnosti nikdy nedokázal, že by k nim kdy měl přístup, čímž by potvrdil svou identitu coby Satoshi Nakamoto.

Výmluvy, zpoždění, protichůdné informace a fakt, že není způsob, jak z Wrighta vymámit půl milionu BTC, které možná ani nemá, vedly pozůstalé k nárokováni si alespoň luxusních soudních výloh. Ty si právníci naúčovali opravdu krásné, 658 tisíc dolarů!

Poplatky jsou nepřiměřené

Craig se však brání, že poplatky jsou nepřiměřené. A zřejmě na tom něco bude. Jeden z Kleimanových právníků se zkušenostmi pouze dvou let si účtoval 690 USD za hodinu. Celkem si právníci nasčítali 720 hodin práce. Jednalo se přitom o podání dvou návrhů (dohromady 11 stran) a slyšení v důkazech trvající přibližně 13 hodin.

Zdá se tedy, že Kleimanovi pozůstalí vidí jedinou naději, jak z Wrighta něco vydolovat, právě soudní poplatky.

Tulip Trust

Jak možná víte, Wright tvrdil, že sporné bitcoiny jsou mu nepřístupné, protože je vložil do Tulip Trust

. Jistý Dennis Mayaka mu prodal Tulip Trading Ltd roky poté, co zde údajně společně s Kleimanem vložili 1,1 mil. BTC. Mayaka také předložil přísežné prohlášení, kterým ověřuje jeden z údajných dokumentů „Tulip Trust,“ o nichž soud zjistil, že neexistuje. Kleimanovi požádali o rozšíření dokumentace.

Zajímavé však je, že Wright, který toto tvrdil, zároveň naznačuje, že Ira Kleiman možná prodal Daveho bitcoiny na financování nákupu nového domu v hodnotě 400 000 dolarů. K nákupu navíc došlo „jen několik týdnů poté, co dr. Wright řekl Iráku, aby zachoval Daveho elektronická zařízení, protože by mohly obsahovat bitcoinové peněženky.“

Hack

Wright dále obvinil dlouhý seznam lidí, včetně jeho bývalých spolupracovníků a všech členů Blockstream a Bitcoin Core. Uvedl, že mnoho z těchto lidí bylo zapojeno do údajného hacku jeho elektronických zařízení. Kleiman namítl, že žádný důkaz o hacku nebyl nikdy poskytnut.

Z toho si Samson Mow, CSO Blockson, na Twitteru dělá srandu, že tento údajný hack byl pravděpodobně zdrojem padělaných dokumentů, na které se Wright spoléhal u soudu:

Satoshi Nakamoto

Craig Wright bude ve své další kauze dokazovat, že je Satoshi Nakamoto. Urážky na cti se proti němu měl dopustit McCormack na Twitteru. Případ urážky na cti je založen na opakovaném tvrzení McCormacka, že Wright není Satoshi, což údajně poškozuje jeho pověst.

Když však přišlo na horu důkazů dokazujících údajně toto tvrzení, Wright se spolehl na rezavé sponky a skvrny od kávy. Žádné množství kávových skvrn a rezavých sponek však nepřesvědčí soud, že vlastnoručně psaný opis bitcoinového White paperu je starý, nebo že snad dokazuje Wrightovo autorství. Skutečnost, že se samozvaný Satoshi vytasil s takovýmto důkazem, jen dává tušit, že pravděpodobně nemůže předložit žádný důkaz.

Závěrem

Toto je pouze zdánlivý závěr, kauza Kleiman se totiž jeví jako nekonečný příběh. Craig Wright zamýšlí zavolat svou manželku Ramonu Wattsovou. Za to však chce rodině Dave Kleimana naúčtovat 65 – 163 tisíc dolarů, jako náklady spojené s jejím úsilím. Kleiman pak požádal Craiga, aby předal kopie jeho diplomů a titulů. Bitcoinist k tomu závěrem vtipně přidal stručné varování: „Pamatujte, že soudní případ Craig Wright je na celý život, nejen na Vánoce. Jistě je to dar, který se prostě stále jen dává.”

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Bitcoin si udělal krátký výlet dolů – okolo 6 500 USD /BTC přišel odraz a velryba zůstala celá

Zdroje:
https://bitcoinist.com/
https://bitcoinist.com/
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *