Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Burzovní výhled: Analýza Bitcoin, Ethereum, libra, akcie Airbnb, Tesla, Grayscale, vakcína Pfizer [TradeCZ]

V tomto článku vám ve spolupráci s analytikem Mgr. Petrem Plecháčem přinášíme týdenní burzovní výhled. V článku je pro vás připravená analýza kryptoměn Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Právě nyní, těsně na prahu dlouho očekávané 20tisícovky, tedy silné psychologické rezistence 20 000 $ / BTC, může být technická analýza o to zajímavější. Podíváme se také na další trhy mimo kryptomarket. Nebude chybět ani vyčerpávající video s celou řadou informací z trhů (analýza kryptoměn mezi 2:10 – 11:30).

O autorovi
Petr Plecháč se věnuje obchodování na trzích přes 10 let a je zakladatelem webu TradeCZ.cz.

Sentiment na trzích

Na globálním akciovém trhu je dobrá nálada, která se přelévá i do ostatních aktiv, kryptoměn nevyjímaje. Tento pohled ovšem předpokládá, že, v případě splasknutí akciové bubliny a výprodejů, bude výrazně klesat také cena Bitcoinu a dalších kryptoměn. Proti tomu se staví zprávy ohledně změny vnímání Bitcoinu – z rizikového aktiva na bezpečný přístav, podobně jako u zlata.
Společnosti jako MassMutual a Grayscale nakupují digitální měny ve velkém a konečně v roce 2020 můžeme hovořit o zapojení velkých hráčů. Ceny kryptoměn pozitivně ovlivňují i zásahy centrálních bank, které drží pod tlakem americký dolar. Tištění peněz Fedu, ECB i BOJ napomáhá srážet fiat měny a vyvolává obavy ohledně zvládnutí narůstajícího světového dluhu.
Zprávy ze světa, fundamenty a sentiment rozebírám ve videokomentáři. Analýza kryptoměn mezi 2:10 – 11:30.

Analýza Bitcoinu

Bitcoin se obchoduje nad 19 000 USD a chystá se k dalšímu testu historických maxim. V posledním týdnu jsme byli svědky několika pokusů o oslabení trhu, ale hodnota 18 000 USD se ukázala jako silná podpora. Bitcoin po raketovém měsíčním růstu kumuluje na vyšších cenách bez větších výprodejů, resp. se znaky vykupování propadů trhu (buy the dip) a zdá se, že jsou vyšší ceny obecně přijímány. To vše indikuje optimismus a sílu Bitcoinu na breakout vzhůru.

Zásadní bude reakce na hodnoty nad 20 000 USD. Pakliže se trh rychle stáhne dolů, nelze vyloučit otestování vyznačených supportů.

Analýza Etherea

Nejvýznamnější zástupce altcoinů kopíruje chování Bitcoinu a i v tomto případě se trh chystá na test lokálních maxim. Trh breaknul klesající trendline a reaguje na High Volume Node z Volume Profile. Základní supporty a rezistence oblasti jsou vyznačeny v grafu.

Analýza Litecoinu

Ani Litecoin, pomyslné digitální stříbro, nezůstává pozadu a s vysokou volatilitou se dostává k horní hraně formace triangle. Trh je náchylný na špatnou náladu na krypto trzích, ale při posledním výprodeji z 92 USD reagoval na rozhodující support 68 USD a z technického hlediska pouze pullbackem otestoval překonané předchozí swing high. Případný break klesající trendline by mohl znamenat značný procentuální nárůst ceny Litecoinu vzhledem k tomu, že byl investory delší dobu přehlížen, ale nyní lze i zde vidět návrat volatility.

TIP: První test privacy technologie CoinSwap na BTC; GrayScale nakupuje ETH; Dogecoin oslavil 7 let: Zprávy z coinů

Video

 

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *