Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

#59: Trhy v korekci po nesmyslném růstu | Týdenní přehled

Vítejte u 59. dílu souhrnu na Hodlerovi. Po březnovém drtivém propadu napříč prakticky všemi trhy se světové akciové trhy a indexy vydaly prudce nahoru, jako by žádné omezení ekonomiky a nárůst nezaměstnanosti neexistovaly. To, co mnozí považovali za nesmyslné, nyní přešlo do korekce.

Info: Pro malý zájem o zvukovou verzi přehledů došlo k tomu, že byla tvorba videa neefektivní. Z tohoto důvodu jsme ji bohužel byli nuceni zrušit a nadále bude Týdenní přehled vycházet pouze formou článku.

Trhy v korekci

Akciové trhy: Index S&P 500 zaznamenal od konce březná růst přibližně o tisíc bodů.  Z hodnoty okolo 2 230 se za dva měsíce vyšplhal až na cca 3 230, tedy téměř o 50 %. Ve středu přišel propad, který umazal asi 200 bodů, tedy něco přes 6 %, a to je na akciových trzích již opravdu hodně. Podobně na tom byl další akciový index Dow Jones, který propadl o něco přes 7 %. Trhy reagovaly na možnou druhou vlnu koronaviru v USA. Propad se opět přenesl i na Bitcoin, kde se již pohybuje řada institucí a dalších investorů pocházejících z akciových trhů.

Týdeníky a nepravidelné články

3 Výroky o kryptu: Hoskinson, Kiyosaki a CZ Binance (Novinka)

Kdo chce znát názory kryptoměnové komunity a jejích představitelů, musí komunitě naslouchat. V našem novém nepravidelném seriálu nazvaném 3 výroky o kryptu se vám budeme snažit zprostředkovat zajímavé příspěvky a myšlenky lidí.

Kryptozprávy: Rusko a kriminalizace kryptoměn; Cardano má termín pro Shelley; Vodafone využije IoT a blockchain v eneregetice

Oblíbená kryptoměna Cardano (ADA) se dočkala termínu pro svůj dlouho očekávaný update. Ředitel IOHK Charles Hoskinson stanovil časový rámec Shelley na 30. červen a 7. červenec. Jde o významný hard fork, který přinese na mainnet Cardana takové novinky, jako je funkční staking (a další zprávy).

Kryptozprávy: Cardano testuje Shelley; Kryptomáma nominována na druhé funkční období v SEC; Institucionální investoři; Odliv BTC z Coinbase…

Společnost Fidelity zveřejnila výzkum, který říká, že více než třetina institucionálních investorů po celém světě již vlastní kryptoměny. Konkrétní čísla vycházejí z průzkumu, kterého se účastnilo 774 institucionálních investorů. Celosvětově jich vlastní krypto 36 % (a další zprávy).

3 Výroky o kryptu: Adam Back, Mark Cuban, Jonathan Herzog

Bitcoinový blockchain je novým zázrakem světa, více práce a lidské vynalézavosti, než kolik šlo do velkých pyramid v Egyptě. Největší výpočet, jaký kdy byl proveden, digitální monument, ověřitelný artefakt digitálního zlata – základ nového digitálního věku (a další výroky).”

Kryptoměny a kryptomarket

Na grafu Bitcoinu se opět udělal ukázkový Bart Simpson pattern

Nechtěli bychom tradovat a čekat na proražení nějaké důležité úrovně, a pak se dočakat dalšího Bárta. V tom je právě nebezpečí patternu Bart Simpson. Je to něco jako apríl. Graf se velmi rychle vrátí zpět, odkud přišel, a nejeden obchodník se díky tomu napálí.

Graf, který musíte znát, pokud chcete porozumět cyklům Bitcoinu

Jedno je jisté, pokud se zajímáte o hodlování, což je termín, kterým jednoduše označujeme dlouhodobé držení Bitcoinu, měli byste si o něm něco nastudovat. K tomu mimochodem mimo jiné slouží naše sekce Základy kryptoměn. Kromě toho se můžete také čas od času podívat na dlouhodobý logaritmický graf BTC, což je skutečně ten nejdůležitější graf v kryptosvětě.

Ledger: Uživatelé nyní můžou své hardwarové peněženky připojit k decentralizované burze DeversiFi DEX

Společnost Ledger, která vyrábí hardwarové peněženky, vstoupila do světa decentralizovaných financí (DeFi). Uživatelé mohou nyní připojit svá zařízení k decentralizované burze DeversiFi (DEX). Tato integrace katapultovala Ledger mezi první výrobce hardwarových peněženek, kteří vstoupili do prostoru DeFi.

Burzy a platformy

Libra od Facebooku má další velkou změnu: Rebranding peněženky Calibra

Projekt Libra pokračuje i přes bouřlivé snahy regulátorů a zákonodárců po celém světě o jeho zastavení, v čele s USA. Peněženku pro korporátní digitální měny v síti Libra čeká rebranding. Nové jméno ji pomůže odlišit od digitálních aktiv, které se v této peněžence budou ukládat. Po rebrandingu se Calibra bude jmenovat Novi.

Coinbase zdvojnásobila úsilí o institucionální investory s novou akvizicí

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase oznámila akvizici. Získala kryptoprémiovou makléřskou platformu Tagomi. Tímto krokem získá nový produkt, posily do týmu a v neposlední řadě nové zákazníky z řad institucí, jako jsou investiční fondy a podobně. Burza k tomu uvádí, že akvizice posílí nabídku pro nejnáročnější institucionální krypto investory.

Jste připraveni na bitcoinové ETP? Již tento měsíc na burze v sousedním Německu

Německá burza Xetra zalistuje bitcoinový burzovně obchodovatelný produkt (ETP) a obchodovat s ním budou jak němečtí zákazníci, tak i ti z Velké Británie, Itálie a Rakouska.

Svět

George Floyd: Když zemře černý muž – Amerika přestala být úžasná, Donalde! Ale kdy vlastně?

George Floyd byl zavražděn příslušníkem policie pro 20 dolarů a jeho smrt obrátila Ameriku vzhůru nohama. Protesty ve velkých městech po celých Spojených státech se částečně přesunuly i do Evropy. Lidem se nelíbí policejní brutalita a rasismus. V tomto článku jsme vám nabídli příběh muže, jehož smrt vše odstartovala.

US Pentagon vytvořil válečnou hru, kde je generace Z odměňována v BTC za svržení finančních institucí

Válečná hra, kterou vytvořil Pentagon, zahrnuje scénář vojenské reakce na domácí povstání generace Z. Vzhledem k současným protestům v USA je o to zajímavější zjištění, že Pentagon již dva roky počítá se scénářem, kde se mnoho členů generace Z vzdavá svých nadějí na dobrý život ve světě drtivých dluhů, nerovnosti a hospodářských krizí a začne bojovat proti systému.

Komunita

Craig Wright je podvodník: Říká zpráva podepsaná ze 145 peněženek přivlastněných samozvaným Satoshim

Australský programátor a technologický podnikatel Craig Wright se proslavil tím, že o sobě prohlašuje, že je Satoshi Nakamoto. Kontroverzní samozvaný zakladatel Bitcoinu byl nyní vážně zpochybněn. Majitel(é) 145 peněženek, které Wright předložil u soudu jako své vlastí, o něm veřejně napsal, že je podvodník.

#3 | Kytkova zpráva: Jak to se mnou bylo a co bude dál

3. díly Kytkovy zprávy z kryptosvěta mimo jiné definuje principy kryptokomunity:

  • Vzájemná pomoc a ochota pomáhat obecně.
  • Dokázat se postavit za správnou věc, podpořit správnou věc a být ochotný darovat.
  • Důraz na soukromí a svobodu, vzájemný respekt a úsilí budovat něco skvělého.

Elon Musk: Jeff Bezos by měl nechat rozpadnout Amazon

Elon Musk, zakladatel společností Tesla, SpaceX, PayPal, Neuralink a The Boring Company, poslal zprávu Jeffu Bezosovi. Říká, že nastal čas, kdy by se měl gigantický internetový obchod Amazon rozpadnout. Komentoval tak mimo jiné nedávný případ cenzury.

Závěr

A to je již z dnešního Sobotního přehledu posledních novinek vše. Přejeme vám hezký víkend a nezapomeňte, že hodleři nepanikaří, i kdyby trhy padaly.


Krypto Hodler je místo, kde je srdečně vítán každý příznivec kryptoměn. I díky vám se nám daří den za dnem budovat příjemnou komunitu vzájemně nápomocných lidí. Neustále usilujeme o pečlivý výběr těch nejzajímavějších zpráv a novinek, abychom vám přinášeli skutečně jen to nejpodstatnější a nejzajímavější, co se aktuálně děje. Zprávy doplňujeme edukativními a odpočinkovými články a jednou týdně vše zabalíme do Sobotního přehledu posledních novinek (SPPN), abychom vám umožnili zpětně listovat v novinkách týden po týdnu. Poskytujeme vám časově úsporné řešení, jak sledovat aktuální dění během pouhých několika minut týdně.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *