Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jste připraveni na bitcoinové ETP? Již tento měsíc na burze v sousedním Německu

Na evropské mainstreamové finanční trhy pronikne již tento měsíc Bitcoin. Německá burza Xetra zalistuje bitcoinový burzovně obchodovatelný produkt (ETP) a obchodovat s ním budou jak němečtí zákazníci, tak i ti z Velké Británie, Itálie a Rakouska.

ETP na německé burze

  • ETP = Exchange traded product. Jde o burzovně obchodovatelné produkty, mezi které patří ETF, ETC, ETN, ETV… Dají se obchodovat stejně jako akcie.

Možná jsme svědky toho, jak Německo přebírá iniciativu tam, kde USA selhávají. Bitcoin Exchange Traded Crypto (BTCE) bude uveden na německé burze Xetra koncem tohoto měsíce poté, co obdrží schválení od německého finančního regulátora BaFin. Jde o fyzicky podložený produkt, který je “naplněn” reálnými bitcoiny. Ty jsou uloženy ve správě krypto custody společnosti BitGo na tzv. cold storage – tedy offline.

Bradley Duke je generální ředitel londýnské společnosti ETC Group, která uvádí ETP na německou burzu Deutsche Börse Xetra. Ohledně významu a účelu bitcoinového ETP Duke uvedl: „Krypto sektor byl brzděn obavami ze své komplexnosti, dostupnosti a správy. Prostřednictvím BTCE přepravujeme Bitcoin do světa tradičních regulovaných finančních trhů. Investoři získávají výhody obchodování a vlastnění Bitcoinu prostřednictvím regulovaných cenných papírů a zároveň mají možnost si Bitcoin uplatnit [reálně vypořádat], pokud si to vyberou.“

Výhoda pravých bitcoinů

Obchodníci na tradičních trzích dávají přednost regulovaným finančním produktům, jako jsou ETF a ETP. Tyto nástroje jim poskytují výhody v podobě zabezpečené správy či pojištění a mohou s nimi obchodovat na světových burzách, kde se běžně pohybují. Drobní investoři, trejdeři a hodleři obvykle dávají přednost skutečným kryptoměnám před “papírovými produkty”. Jednoduché pravidlo říká, kdo vlastní privátní klíče, vlastní Bitcoin. BTC je velmi snadno převoditelný a skladovatelný (např. v hardwarových peněženkách) a lze s ním po troše přípravy a samostudia velmi snadno pracovat.

Tip: Kryptozprávy: Cardano testuje Shelley; Kryptomáma nominována na druhé funkční období v SEC; Institucionální investoři; Odliv BTC z Coinbase…

Závěr

Krypto Hodler v březnu informoval o tom, že Německo oficiálně legálně klasifikovalo kryptoměny. Prováděcí zákon čtvrté směrnice EU navíc umožnil od roku 2020 bankám a dalším finančním institucím nabízet společně s online bankovnictvím také Bitcoin a kryptoměny. Nyní se bude bitcoinové ETP, podložené a vypořádávané skutečnými bitcoiny, obchodovat na německé burze.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *