Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

3 Výroky o kryptu: Adam Back, Mark Cuban, Jonathan Herzog

Kdo chce znát názory kryptoměnové komunity a jejích představitelů, musí komunitě naslouchat. V našem novém nepravidelném seriálu nazvaném 3 výroky o kryptu se vám budeme snažit zprostředkovat zajímavé příspěvky a myšlenky lidí. Můžete se zde setkat s kritikou i chválou a zjistit, co si myslí ostatní – například Adam Back.

Back

  • Adam Back je bitcoinový průkopník, generální ředitel Blockstreamu a vynálezce systému Hashcash – využívajícího proof-of-work již v roce 1997.

Adama Baka již můžete znát třeba i z našeho článku z dubna, kde ho zmiňujeme v souvislosti s identitou zakladatele Bitcoinu Satoshi Nakamota. Generální ředitel Blockstreamu Adam Back diskutoval s tvůrcem Bitcoinu před samotným spuštěním, podobně jako další kolegové, včetně Hala Finneyho. Back byl dokonce také citován v bitcoinovém Whitepaperu. Bitcoinový průkopník je bullish, co se týče ceny BTC, ale je také velmi očarován vlastnostmi a použitím krále kryptoměn. Nazval ho zázrakem, který si vyžádal více práce, než samotné pyramidy.

Bitcoinový blockchain je novým zázrakem světa, více práce a lidské vynalézavosti, než kolik šlo do velkých pyramid v Egyptě. Největší výpočet, jaký kdy byl proveden, digitální monument, ověřitelný artefakt digitálního zlata – základ nového digitálního věku.”

To jsou velmi glorifikující slova, co říkáte, jsou na místě?

Cuban

  • Mark Cuban je podnikatel, miliardář a kritik kryptoměn známý mj. výrokem, že banány jsou užitečnější než bitcoiny.

„Může to být úložiště hodnoty. Konverzace však začala výzvami současného federálního rezervního systému. O systému se nemýlí. Mýlí se však o zastupitelnosti BTC a jeho schopnosti ovlivnit společnost jako náhrada za stávající systém.”

Těmito slovy Mark komentoval svůj nedávný rozhovor s bitcoinovým maximalistou Prestonem Pyshem. Jeden z největších kritiků Bitcoinu tak připouští, že by Bitcoin mohl sloužit jako úložiště hodnoty. V kontextu inflačních fiat měn má tato funkce mnohem větší význam, než se může na první pohled zdát.

Tip: Bitcoin neslouží jen ke zbohatnutí, ale rovněž k zajištění proti měně, která se vymkla kontrole

Herzog

  • Jonathan Herzog je kandidát do Kongresu Spojených států v 10. okrese New Yorku. Byl také jedním ze zakládajících členů prezidentské kampaně Andrewa Yanga.

„Jsem tu, abych bojoval za budoucnost, kterou budujeme společně, decentralizovaná, otevřená, open-source budoucnost a Bitcoin, Etereum a decentralizované blockchainy jsou její součástí.”

Jak vidíte, kryptokomunita má dalšího zástupce ve vrcholové politice. Po odstoupení prezidentského kandidáta se však musíme spokojit alespoň s kandidátem do Kongresu. Herzog kromě své vize o budoucnosti světa, kde budou mít kryptoměny své místo, kritizuje letošní vývoj v USA. Říká, že současná pandemie „zabila více než dvakrát tolik lidí, co zahynulo ve vietnamské válce. Nemůžeme se spolehnout na to, že v místnosti jsou dospělí, protože Kongres byl opět v klidu. A když se konečně odhodlali k činu, přišli s multibilionovou záchranou v dolarech pro velké nadnárodní firmy a velmi malou část z toho použili, aby zachránili lidi.“

Závěr

Tak co, líbily se vám dnešní 3 výroky? Překvapil vás některý z nich, naštval, nebo naopak potěšil? Odnesli jste si něco nového? A souhlasíte tentokrát s Adamem Backem, Markem Cubanem, Jonathanem Herzogem? Napište nám to.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *