Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

US Pentagon vytvořil válečnou hru, kde je generace Z odměňována v BTC za svržení finančních institucí

Jak informoval Theintercept, válečná hra, kterou vytvořil Pentagon, zahrnuje scénář vojenské reakce na domácí povstání generace Z. Jedná se o lidi narozené od poloviny 90. let 20. století (1995) až do současnosti – někdy také označované jako “internetová generace”.

Pentagon počítá se scénářem povstání generace Z

Vzhledem k současným protestům v USA je o to zajímavější zjištění, že Pentagon již dva roky počítá se scénářem, kde se mnoho členů generace Z vzdavá svých nadějí na dobrý život ve světě drtivých dluhů, nerovnosti a hospodářských krizí a začne bojovat proti systému. Válečná hra z roku 2018, nazvaná Strategický speciální program Země, vzduch a moře 2018 (JLASS), nabídla scénář, ve kterém utlačení a nespokojení členové Generace Z zahájí v polovině 20. let tohoto století v Americe “Zbellion” (odvozeno od “Gen Z” arebellion”).

Hráči dostávají odměnu v Bitcoinu za útoky na korporace, finanční instituce a politické a neziskové organizace, které podporují establishment. Příběh hry, vytvořený před koronavirovou krizí, vám může do jisté míry připomenout současnou situaci v USA. Lidé po celé zemi momentálně konají ve velkých městech protesty a požadují spravedlnost za policejní vraždu afroameričana George Floyda

.

Protesty a Bitcoin

Jak uvádí Cointelegraph: „Scénář přesně popisuje Trumpovy pokusy použít sociální média k zatemnění pravdy.” Reaguje tak na část dokumentu, kde se uvádí, že vlády poskytují „chybné nebo zavádějící informace na oficiálních webových stránkách, jejichž cílem je zmást občany a vytvořit nedůvěru.“ Občané tak ztrácejí důvěru v tradiční informační sítě. Hra dále predikuje protestní hnutí bojující mimo jiné za odhalování nespravedlnosti a korupce. Generace Z přitom použije globální kybernetickou kampaň, počítačové viry z darkwebu a kryptoměny, do kterých převádějí zisky ze svých protizákonných činností a dělí po vzoru Robina Hooda. Jinými slovy se rozhodli “zdanit” velké korporace a další instituce v boji proti finanční nerovnosti.

Pentagon a současnost

Pentagon již hraje roli v současných protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Proti demonstrantům se tak kromě policie postavila také armáda. Zůstaneme li nestranní a když vycházíme pouze z dostupných informací, vypadá to, že byla nasazena armáda a Pentagon nejen proti rabujícím, ale rovněž proti poklidně demonstrujícím občanům. 2 roky stará válečná hra byla vedena studenty a fakultami z amerických vojenských vysokých škol, a to z výcvikových důvodů pro budoucí generály a admirály. Odhaduje budoucnost do roku 2028. Podle více než 200stránkového dokumentu: „Je [hra] zamýšlena tak, aby odrážela věrohodné zobrazení hlavních trendů a vlivů ve světových regionech.” Scénář protestujících Američanů zde stojí jako jedna z hrozeb, po boku islamistických militantů a nástupců ISIS, což je v podstatě šokující.

Tip: 3 Výroky o kryptu: Adam Back, Mark Cuban, Jonathan Herzog

Závěr

Pentagon v roce 2018 vytvořil školní válečnou hru, kde jsou zahrnuty scénáře pravděpodobných hrozeb na příštích 10 let – až do roku 2028. Součástí je představa domácích protestů, kde nespokojení mladí lidé berou osud do vlastních rukou a bojují proti nerovnosti a nespravedlnosti pomocí různých protestů, kybernetických útoků na establishment a kryptoměn. Tato hra se dostává do pozornosti v důsledku aktuální situace v USA. V zemi v posledních týdnech dochází k mohutným pokojným protestům, ale i k rozsáhlému rabování a násilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *