US Pentagon vytvořil válečnou hru, kde je generace Z odměňována v BTC za svržení finančních institucí

hry, game, joystick, gamepad, Pentagon, BTC
Advertisement

Jak informoval Theintercept, válečná hra, kterou vytvořil Pentagon, zahrnuje scénář vojenské reakce na domácí povstání generace Z. Jedná se o lidi narozené od poloviny 90. let 20. století (1995) až do současnosti – někdy také označované jako “internetová generace”.

Pentagon počítá se scénářem povstání generace Z

Vzhledem k současným protestům v USA je o to zajímavější zjištění, že Pentagon již dva roky počítá se scénářem, kde se mnoho členů generace Z vzdavá svých nadějí na dobrý život ve světě drtivých dluhů, nerovnosti a hospodářských krizí a začne bojovat proti systému. Válečná hra z roku 2018, nazvaná Strategický speciální program Země, vzduch a moře 2018 (JLASS), nabídla scénář, ve kterém utlačení a nespokojení členové Generace Z zahájí v polovině 20. let tohoto století v Americe “Zbellion” (odvozeno od “Gen Z” arebellion”).

Hráči dostávají odměnu v Bitcoinu za útoky na korporace, finanční instituce a politické a neziskové organizace, které podporují establishment. Příběh hry, vytvořený před koronavirovou krizí, vám může do jisté míry připomenout současnou situaci v USA. Lidé po celé zemi momentálně konají ve velkých městech protesty a požadují spravedlnost za policejní vraždu afroameričana George Floyda.

Protesty a Bitcoin

Jak uvádí Cointelegraph: „Scénář přesně popisuje Trumpovy pokusy použít sociální média k zatemnění pravdy.” Reaguje tak na část dokumentu, kde se uvádí, že vlády poskytují „chybné nebo zavádějící informace na oficiálních webových stránkách, jejichž cílem je zmást občany a vytvořit nedůvěru.“ Občané tak ztrácejí důvěru v tradiční informační sítě. Hra dále predikuje protestní hnutí bojující mimo jiné za odhalování nespravedlnosti a korupce. Generace Z přitom použije globální kybernetickou kampaň, počítačové viry z darkwebu a kryptoměny, do kterých převádějí zisky ze svých protizákonných činností a dělí po vzoru Robina Hooda. Jinými slovy se rozhodli “zdanit” velké korporace a další instituce v boji proti finanční nerovnosti.

Pentagon a současnost

Pentagon již hraje roli v současných protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Proti demonstrantům se tak kromě policie postavila také armáda. Zůstaneme li nestranní a když vycházíme pouze z dostupných informací, vypadá to, že byla nasazena armáda a Pentagon nejen proti rabujícím, ale rovněž proti poklidně demonstrujícím občanům. 2 roky stará válečná hra byla vedena studenty a fakultami z amerických vojenských vysokých škol, a to z výcvikových důvodů pro budoucí generály a admirály. Odhaduje budoucnost do roku 2028. Podle více než 200stránkového dokumentu: „Je [hra] zamýšlena tak, aby odrážela věrohodné zobrazení hlavních trendů a vlivů ve světových regionech.” Scénář protestujících Američanů zde stojí jako jedna z hrozeb, po boku islamistických militantů a nástupců ISIS, což je v podstatě šokující.

Tip: 3 Výroky o kryptu: Adam Back, Mark Cuban, Jonathan Herzog

Závěr

Pentagon v roce 2018 vytvořil školní válečnou hru, kde jsou zahrnuty scénáře pravděpodobných hrozeb na příštích 10 let – až do roku 2028. Součástí je představa domácích protestů, kde nespokojení mladí lidé berou osud do vlastních rukou a bojují proti nerovnosti a nespravedlnosti pomocí různých protestů, kybernetických útoků na establishment a kryptoměn. Tato hra se dostává do pozornosti v důsledku aktuální situace v USA. V zemi v posledních týdnech dochází k mohutným pokojným protestům, ale i k rozsáhlému rabování a násilí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.