Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Cardano (ADA) hard fork Shelley proběhl úspěšně – staking na mainnetu

Charles Hoskinson oznámil úspěšnou realizaci dlouho očekávaného hard forku kryptoměny Cardano, která přináší staking. Společnost IOHK, která dohlíží na vývoj Cardana, úspěšně aktivovala aktualizaci Shelley.

Cardano (ADA) prošlo forkem Shelley

Cena Cardana jen za poslední měsíc vyskočila o téměř 70 % nahoru. Důvodem byl z velké části také očekávaný hard fork, který nese název Shelley. Upgrade zavádí staking, což je proces, jehož prostřednictvím mohou vybraní validátoři vytvářet nové bloky a zpracovávat transakce, čímž udržují síť v chodu. Staking je spojen s odměnou pro držitele mincí, tedy i pro hodlery, kteří v případě Cardana hlasují pro delegáty.

Jak oznámil Charles Hoskinson na svém twitteru, aktualizace Shelley proběhla úspěšně. Držitelé ADA nyní budou dostávat pasivní příjem za delegování svých vkladů, resp. odměnu za provozování staking poolů. Tato změna je prvním z několika kroků, které Cardano podnikne na své cestě k optimalní decentralizaci. „Vítejte v nové éře decentralizace pro #Cardano, růstu a rozvoje ekosystému – se vzrušujícími funkcemi, jako jsou staking pooly, delegování a odměny. Byla to dlouhá cesta. Ale jsme tady. A teprve začínáme…”

Uvedla na svém Twitteru vývojářská společnost IOHK stojící za Cardanem.

Využití Cardana

Kromě samotného stakingu si zakladatel Cradana od aktualizace slibuje rozvoj projektu a růst jeho využití. Hoskinson předpovídá, že upgrade kryptoměnové platformy bude lákat více vývojářů, kteří ji využijí, a doufá, že Shelley připraví cestu Cardana do nové éry. Uvedl: „Tentokrát příští rok předpovídám, že na Cardanu poběží stovky aktiv, tisíce DApps, tuny zajímavých projektů a spousta jedinečných využití a užitečných funkcí. V roce 2021 bude zábavné sledovat, jak Cardano roste a vyvíjí se. Komunita je rozhodně připravena inovovat.“

Závěr

Open-source smart-contract platforma Cardano (ADA) prošla forkem Shelley. Staking, který dosud omezená část zájemců provozovala na testnetu, nyní přechází na mainnet. Cardano se tak úspěšně přidává mezi kryptoměny s pasivním příjmem. Podle týmu Shelley zvýší „zabezpečení a robustnost“ a umožní více případů použití Cardana.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *