Cardano skáče do maloobchodního mainstreamu v basketbalových “teniskách” New Balance

Cardano, basketball, ada, New Ballance

Nejedná se přesně o tenisky, ale o nové basketbalové boty značky New Balance. Pilotní program vyvinutý společností IOHK umožní sledovat původ každého páru na blockchainu Cardano.

Cardano doskakuje pod košem

Blockchain kryptoměny Cardano (ADA), aktuálně 14. nejsilnější kryptoměny dle tržní kapitalizace, vstupuje do maloobchodního mainstreamu. Spolupráce New Balance a vývojářské společnosti IOHK, která stojí za Cardanem, obouvá blockchain do basketbalových bot New Balance OMN1S.

Při každém nákupu obdrží zákazníci kartu „Realchain“ s integrovaným identifikačním a zabezpečovacím čipem. Pomocí aplikace následně naskenují kód a ověří původ svých nových bot pomocí čipu uvnitř karty. Dle vyjádření se jedná o testovací pilotní program, nazvaný NB Realchain, který je zaměřený na ochranu pravosti sběratelské edice bot New Balance.

„Spolupráce IOHK s New Balance je prvním komerčním nasazením jeho blockchainu. Úspěšný pilot pro společnost NB Realchain ukazuje, jak může globální maloobchodní průmysl využívat distribuované systémy.“

NB Realchain zákazníkovi umožní přihlásit svůj pár bot na blockchain Cardano. Díky ověření v systému bude možné veškeré prodané zboží digitálně prokázat jako autentické. Zákazník tedy v budoucnosti může doložit, že se nejedná o padělek.

Advertisement

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://forum.cardano.org/
https://dailyhodl.com/

Co číst dále?

Digitální měna jako nástroj udržení i zastravení dolarové hegemonie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.