Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Brexit | Anglický premiér Boris Johnson se snaží vybudovat většinu v parlamentu pro dohodu

Premiér Spojeného království dnes se svým týmem obíhá poslance ve snaze získat většinu pro schválení dohody pro Brexit, které dosáhl ve čtvrtek s Evropskou unií. Jinak by byl nucen požádat o odklad.

Brexit ve 12:00?

Dohoda o Brexitu, kterou předseda vlády Boris Johnson uzavřel s EU, se bude projednávat na půdě Spojeného království. Premiér se do poslední chvíle snaží získat poslance na svou stranu. Někteří však již potvrdili, že budou hlasovat proti návrhu.

Jednání bude mít vliv také na ekonomiku. Odhaduje se, že v případě nepřijetí návrhu Brexit poklesne akciový index londýnské burzy FTSE 250 až o 10 %.

Johnson ustoupil EU?

Sammy Wilson např. uvedl, že se jeho strana DUP otočí k Johnsonovi zády. “Určitě budeme hlasovat proti,” řekl na adresu plánovaného hlasování. Dodal, že je zklamán, že se Johnson „přizpůsobil nepřiměřeným požadavkům EU,“ zejména proto, že mu DUP dal „přiměřenou volnost“ ohledně dočasného sjednocení severoirských předpisů s Evropou.

Brexit je katastrofa?

Uvidíme jak sobotní hlasování dopadne. V každém případě jste si z médií mohli odnést dojem, že Brexit je katastrofa a že je to něco takřka neproveditelného a bláznivého. Je zvláštní, byť jsou dějiny Anglie plné válek, byly tyto země sjednoceny již před více než tisíci lety a od té doby Britové dokázali přežít celá staletí i bez Evropské unie. V dnešní době však některé z nás ovládla představa, že odchod z této rodící se politické unie znamená zkázu. V srdci Evropy nám nezbývá, než doufat, že setrvání v EU nebude pro budoucnost naší země stejnou hrozbou, jako Rakousko-Uhersko, které skončilo první světovou válkou.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.bloomberg.com/

Co číst dále?

IRS využil bitcoinovou síť k rozprášení webu s dětskou pornografií na darknetu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *