Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ekonom Nouriel „Dr. Doom” Roubini částečně “pochválil” Bitcoin za úschovu hodnoty

„Dr. Doom“ je přezdívka, kterou se honosí ekonom Nouriel Roubini. Je známý svou předpovědí finanční krize 2007 – 2008 a notorickou kritikou kryptoměn. Nyní připustil, že bitcoin je „částečným uchovatelem hodnoty.”

Nouriel „Dr. Doom” Roubini udělal krůček k BTC

Notoricky známý kritik kryptoměn Nouriel „Dr. Doom” Roubini připustil, že bitcoin je „částečným uchovatelem hodnoty.” Stalo se tak v Londýně 16. října v diskuzi s kryptoosobnostmi, jako je Brock Pierce, Bobby Lee a Tone Vays, během konference CC Forum 2019.

Tone Vaysto komentoval, že Dr. Doom udělal přiznání, které představuje „dětské kroky“ vpřed v jeho postoji ke kryptoměnám. Nouriel Roubini však pokračoval řadou kritických poznámek, takže jeho „krůček vpřed” je skutečně zatím jen velmi malý:

“Možná je bitcoin částečným úložištěm hodnoty, ale nejedná se o účetní jednotku, není to platební prostředek, není škálovatelný. […] Navzdory jeho rally na začátku tohoto roku ztratil 60 % z hodnoty na svém vrcholu, takže to upřímně nevidím jít nikam.“

Obhajoba systému?

I přes svou neustálou kritiku Bitcoinu, který vznikl v reakci na globální krizi, Roubini poznamenal, že jako analytik finančních krizí není „obhájcem tradičního finančního systému.“ Aby to však náhodou nevypadalo, že je nyní Dr. Doom nějakým příznivcem kryptoměn, prokázal čest svému jménu následujícím výrokem:

„Tokenizovaná aktiva by nás vrátila do barterové doby kamenné. […] Dokonce i Flintstonovi měli propracovanější systém hodnot než krypto.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/

Co číst dále?

Digitální měna jako nástroj udržení i zastravení dolarové hegemonie

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *