Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Americký bankovní regulátor OCC implementuje průkopnické pokyny pro banky a budoucnost plateb. Banky mohou ke svým aktivitám pro zákazníky využívat nové technologie, což zahrnuje také stablecoiny a blockchain.

Banky v USA začnou používat stablecoiny

Národní banky a federální spořitelní sdružení mohou k transakcím využívat veřejné blockchainy a stablecoiny. Uvedl to Úřad kontrolora měny (OCC) v interpretačním dopise. Finanční instituce v USA tak mají zelenou k tomu, aby mohly plně používat stablecoiny. Dopis byl zveřejněn v pondělí 4. ledna a mimo jiné z něj plyne, že se banky mohou připojit k blockchainovým sítím jako uzly / validátoři a používat stablecoiny k usnadnění platebních transakcí pro zákazníky.

Důvodem, proč regulátor dává bankám oprávnění využívat blockchainy a jejich stablecoiny k převodu na a z fiatu, jsou zejména nízké náklady. Uvádí, že blockchainové sítě mohou zmírnit náklady na přeshraniční transakce jako „levnější, rychlejší a efektivnější“ platební prostředek.

OCC poznamenal:

„Stejně tak může banka použít stablecoiny k usnadnění platebních transakcí pro zákazníky v nezávislé ověřovací síti uzlů, mimo jiné vydáním stablecoinu a jeho výměnou za fiatovou měnu.“ 

Regulátor nakloněný inovacím

Zatímco komise SEC nedávno bezmála “zruinovala” investory do kryptoměny XRP, když mince v důsledku jejího zásahu ztratila přes 50 % své hodnoty, bankovní regulátor jde jinou cestou. Ukazuje se, že obyčejné soukromé společnosti mohou mít v USA ztíženou pozici oproti bankám.

Stable Act

KryptoHodler v prosinci informoval o navrhovaném zákonu „Stable Act,”  který je v rámci špatného smyslu pro humor koncipován tak, aby „chránil barevné lidi a jiné menšinové skupiny, které nemají přístup k regulovaným finančním službám.” Tímto nepravděpodobným komentářem alespoň svůj výtvor ošperkovala jeho hlavní podněcovatelka, kongresmanka Demokratické strany Rashida Tlaib.

Tento zákon říká:

„Je nezákonné, aby jakákoli osoba vydávala stablecoiny nebo produkty související se stablecoiny, poskytovala jakékoli služby související se stblcoiny nebo se jinak zabývala jakoukoli obchodní činností související se stblcoiny, včetně aktivit zahrnujících stblcoiny vydané jinými osobami, bez písemného souhlasu dopředu.”

“Bank stable act?”

Stablecoiny však nyní mohou plně využívat banky. Regulátor jim dokonce poskytuje návod, kdy tyto kryptoměny podložené nejčastěji fiat měnou použít pro přeshraniční převody, v podobě jednoduchého příkladu.

„Například jeden subjekt (plátce) může chtít poukázat platbu v amerických dolarech druhému subjektu (příjemci). Namísto použití centralizovaného platebního systému převede plátce americké dolary na stablecoin a převede stablecoin na příjemce prostřednictvím INVN. Příjemce poté převede stablecoin zpět na americké dolary.“

TIP Z ROKU 2019: G7: Globální stablecoiny představují riziko pro finanční stabilitu

Závěr (stablecoiny míří do US bank)

„Náš dopis odstraňuje jakoukoli právní nejistotu ohledně pravomocí bank připojovat se k blockchainům jako uzly a validátoři, a tím provádět transakce se stablecoinovými platbami jménem zákazníků, kteří stále více požadují rychlost, efektivitu, interoperabilitu a nízké náklady spojené s těmito produkty,“ uvedl Brian Brooks, bývalý vedoucí právního oddělení Coinbase, který se úřadu ujal v květnu 2020.

Jeremy Allaire, generální ředitel společnosti Circle, uvedl, že novinka je „obrovskou výhrou pro kryptoměny a stablecoiny,“ včetně vlastního stablecoinu Circle (USDC).

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *