Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin (BTC) krátce po Novém roce překonal 30 tisíc dolarů! Poprvé v historii nad 660 000 Kč

Hlavní kryptoměna, kterou v roce 2020 masivně vyhledávaly instituce a někteří “tradiční” investoři, překonala poprvé ve své historii hladinu 30 000 dolarů. Bitcoin v novém roce pokračuje v růstu a zastínil růst drtivé většiny altcoinů, ale i tradičních aktiv.

Bitcoin (BTC) překonal 30 tisíc dolarů

Bitcoin překonal další “magickou” laťku. Hranice 30 tisíc dolarů je další kulatá psychologická hladina, která se nachází přibližně o 10 tisíc dolarů výše, než dlouhodobé ATH vytvořené v roce 2017. 2. ledna 2021 se první fungující decentralizovaná kryptoměna na světě poprvé v historii obchodovala za více než 31 tisíc dolarů, což je asi 665 tisíc korun.

Bitcoin je známý tím, že ovládá kryptomarket, jelikož s ním ostatní kryptoměny zpravidla cenově korelují. Nyní však i díky poptávce institucí zcela ovládá trh a úplně se altcoinům odpoutal směrem nahoru.

CMC aktuálně uvádí 71,44 % dominanci BTC. To znamená, že na ostatní kryptoměny zalistované na CMC připadá pouze necelých 30 % kapitalizace kryptotrhu.

Zhodnocení za rok

Bitcoin (BTC) má za sebou velmi úspěšný rok. Po březnové panice se i díky masivnímu tisku peněz začalo většině tradičních aktiv dařit. S Bitcoinem však nelze až na výjimky žádné z nich srovnávat. Překonala ho Tesla, která mnohé překvapila ohromným růstem přibližně o 800 %, který katapultoval Elona Muska na pozici druhého nejbohatšího člověka planety.

Bitcoin pak “skromným” růstem o něco přes 400 % pečetil pozici největší kryptoměny. Jak vidíte na grafu níže, na začátku roku 2020 stála jednotka BTC asi 7 300 dolarů. O rok později je na ceně 31 200 USD. Teprve v prosinci 2020 se přitom cena hlavní kryptoměny poprvé dostala nad hranici 20 tisíc dolarů.

Bitcoin vývoj ceny za poslední rok (zdroj: CMC)

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Bitcoin se stává běžnou součástí investičních portfolií. Do roku 2021 vkročil růstem a rovnou překonal psychologickou hladinu 30 tisíc dolarů. Poprvé v historii se tak obchoduje za více než 660 tisíc korun. Jeho historie začala v roce 2009, kdy na začátku ledna (přesně před 12 lety) Satoshi Nakamoto vytěžil Genesis blok. Počátky kryptoměn pak sahají až do roku 1982, kdy počítačový vědec David Chaum poprvé navrhl koncept e-Cash. Mnohými příznivci je Bitcoin ceněn pro své pozoruhodné vlastnosti – viz Co je Bitcoin.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *