Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Andreas Antonopoulos: Ekonomická krize byla odsunuta téměř o rok, ale už to nejde

Čeká nás hluboká hospodářská krize v roce 2021? A jaké dopady bude mít na lidi, na peníze a na Bitcoin? Přední odborník na kryptoměny Andreas Antonopoulos říká, že by si přál opak, ale sám čeká spíše zhoršení situace, než se věci začnou zlepšovat.

Ekonomická krize a Bitcoin

V nedávném podcastovém rozhovoru s Anitou Posch analyzoval Antonopoulos možný ekonomický dopad pandemie Covid-19 v roce 2021. Zabýval se také otázkou, co by mohla krize udělat s cenou a akceptací přední kryptoměny. Na rozdíl od řady dalších však krizi ani problémy spojené s koronavirem či neustálým tiskem peněz nevyzdvihuje ve smyslu příležitosti pro Bitcoin.

Bitcoinový obhájce a učitel spojuje ekonomické důsledky s šířením viru a předvídá, že pandemie pravděpodobně vyvrcholí až v březnu tohoto roku. Do té doby se podle něj věci ještě zhorší, a to znamená nejen více nakažených, ale současně i zhoršení hospodářské situace, zvláště pak v USA.

Andreas Antonopoulos uvádí:

„Skutečný ekonomický dopad na ekonomiku, zejména v USA, ale myslím, že i v Evropě, nebyl odvrácen. Bylo to odloženo. Je to odsunuto a bylo to odsunuto efektivně téměř o rok, ale už to nejde odsunout. Pokaždé, když se [nastupující krize] posune zpět, cena, kterou platíme, je větší a míra účinku, který to má na ekonomiku, je menší.

Takže to není udržitelný přístup. Myslím, že máme před sebou pár velmi, velmi těžkých časů.“

TIP: Trochu Lepší | Bitcoin – Co Budete Vědět, Když si Přečtete Knihu Andrease Antonopoulose

Antonopoulos varuje před důsledky a odmítá cynické výkřiky

„Myslím, že prostředí měnové krize dosáhne úrovní, které nebyly zaznamenány za 100 let,” varuje bitcoiner. Andreas Antonopoulos navíc uvádí, že se můžeme dočkat rozpadu věcí, které jsme měli za stabilní a trvalé. Pokud má krize, která odebere příležitosti lidem, být příležitostí pro Bitcoin, pak je to podle něj příliš vysoká cena. Také dodává, že: „nemůžeme vybudovat úspěch v globální měně, jako je Bitcoin, založený na šesti miliardářích.”

Antonopoulos dodává:

„Myslím, že mnoho lidí v našem oboru má tendenci být optimističtí ohledně katastrof, což je podle mě neuvěřitelně cynické a také to neuznává dopady těchto katastrof na člověka.”

Kryptoměny | Základy Bitcoinu a kryptoměn – přehledně, srozumitelně a jasně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *